Zemljani Zemljani
Košnica puna ljubavi

FAQFAQ   PretražnikPretražnik   ČlanstvoČlanstvo   Korisničke grupeKorisničke grupe   RegistracijaRegistracija 
 ProfilProfil   Privatne porukePrivatne poruke   LoginLogin 

Kako izgledaju vegani?
Prethodna  1, 2, 3, 4, 5  Sljedeća

Započni novu temu   Odgovori na temu    Zemljani -> Vegan SOS
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
Medo

PostPostano: 21.6.2008. sub. 12:25    Naslov: Citiraj i odgovori

aspalatus je napisao/la:
i ja sam ozbiljna... ne znam kako vi ali meni je recimo od ekipe za 5 Smile normalno i zdravo izgledala maja i pan, robert je premrsav, rahitican kao i marija a ivana je preusporena i preblida . sad pricam o izgledu i molim vas imajte na umu da ne mislim nista lose o njima samo promatram njihova tijela

A mislim, stvarno te već pomalo ne kužim. Rolling Eyes Confused Kao da im pokušavaš po svaku cijenu pronaći mane. Nemoj se ljutiti - teško mi je to izreći, ali to počinje ličiti na one sa foruma.hr. Jesi ikada gledala konvencionalne "Večere za 5"? Ja nisam, ali siguran sam da bi se i među mesojedima našao isti postotak "premrsavih", "blijedih", "rahitičnih", "usporenih" i "blidih", zar ne?

BTW, za Ivanu konkretno mogu reći, da ne bi bilo nikakvo posebno čudo da je usporena i blijeda, obzirom na to koliko je angažirana (u PŽ), sigurno dosta i pod stresom. Kolege iz Zagreba koji su još češće s njom u društvu mogu ovo sigurno potvrditi.

Dakle, u stresnim uvjetima nikakvo veganstvo ne pomaže kao instant rješenje, pa nismo supermeni...

Zadnja promjena: Medo; 21.6.2008. sub. 12:27; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh]
Korisnički profil Pošalji privatnu poruku
Medo

PostPostano: 21.6.2008. sub. 12:26    Naslov: Citiraj i odgovori

miumiu je napisao/la:
Mislim da na to koliko blistamo utjeće gotovo isključivo naše stanje duha.

Upravo to. palac
Ja bih još izbacio riječ "gotovo".
[Vrh]
miumiu

PostPostano: 21.6.2008. sub. 13:36    Naslov: Citiraj i odgovori

Medo je napisao/la:
Ja bih još izbacio riječ "gotovo".

Može! Very Happy
[Vrh]
aspalatus

PostPostano: 21.6.2008. sub. 14:25    Naslov: Citiraj i odgovori

Medo je napisao/la:

A mislim, stvarno te već pomalo ne kužim. Rolling Eyes Confused Kao da im pokušavaš po svaku cijenu pronaći mane. Nemoj se ljutiti - teško mi je to izreći, ali to počinje ličiti na one sa foruma.hr. Jesi ikada gledala konvencionalne "Večere za 5"?

ne ljutim se medo, ne brini...mislim da sam pogledala i koju obicnu veceru i tamo sam vidila debele cirave i preruzne ljude... sta cu kad jednostavno imam oci pa vidim i gledam.
[Vrh]
Luna

PostPostano: 21.6.2008. sub. 22:47    Naslov: Citiraj i odgovori

Medo je napisao/la:
miumiu je napisao/la:
Mislim da na to koliko blistamo utjeće gotovo isključivo naše stanje duha.
Upravo to. :palac:Ja bih još izbacio riječ "gotovo".

Ma ja ne percipiram isto "zračiti pozitivno" i "blistati od zdravlja". Vjerojatno se zbog toga ne slažemo u potpunosti oko ovoga.
Ali, istina je da sreća poljepšava Very Happy Smile
[Vrh]
Korisnički profil Pošalji privatnu poruku Posjeti Web stranice
miumiu

PostPostano: 21.6.2008. sub. 23:02    Naslov: Citiraj i odgovori

Luna je napisao/la:
Ma ja ne percipiram isto "zračiti pozitivno" i "blistati od zdravlja".

Vjerujem u mogućnost da su osobe koje jedu puno sirove hrane vrlo zdrave, ali tvrdim da na netu možemo naći hrpu fotografija mesojeda koji blistaju na isti način kao i ljudi na fotkama koje si postala. Dapače, vjerujem da fotografija može jako zavarati. Zaključiti nešto o nečijem izgledu samo na osnovu jedne (pa i nekoliko) fotografije neće nas baš daleko dovesti.
[Vrh]
Luna

PostPostano: 22.6.2008. ned. 00:32    Naslov: Citiraj i odgovori

miumiu je napisao/la:
Vjerujem u mogućnost da su osobe koje jedu puno sirove hrane vrlo zdrave.
To nije mogućnost, to je činjenica plazi jezik Smile
miumiu je napisao/la:
tvrdim da na netu možemo naći hrpu fotografija mesojeda koji blistaju na isti način kao i ljudi na fotkama koje si postala.
U pravu si, kozmetika radi čuda. A i Photoshop.
Predlažem probu: probaj tjedan dana piti samo svježe voćne sokove ili jesti samo voće i nešto povrća. Obrati pažnju na ten i oči. Gotovo sam uvjerena da će ti oči biti sjajnije i bistrije i bez posebnog stanja duha ili pomoći Photoshopa, a ten čišći i blistaviji Smile Razumijemo se?
[Vrh]
miumiu

PostPostano: 22.6.2008. ned. 01:20    Naslov: Citiraj i odgovori

Luna je napisao/la:

Predlažem probu: probaj tjedan dana piti samo svježe voćne sokove ili jesti samo voće i nešto povrća. Obrati pažnju na ten i oči. Gotovo sam uvjerena da će ti oči biti sjajnije i bistrije i bez posebnog stanja duha ili pomoći Photoshopa, a ten čišći i blistaviji Smile

Čak i ako ću svaku noć tulumariti? Wink
[Vrh]
aspalatus

PostPostano: 22.6.2008. ned. 08:49    Naslov: Citiraj i odgovori

miumiu je napisao/la:

hehe sirovo je dusu dalo za tulumarenje palac ono i tako tako ti treba manje sna, imas vise energije itd Very Happy
[Vrh]
aspalatus

PostPostano: 22.6.2008. ned. 09:12    Naslov: Citiraj i odgovori

miumiu je napisao/la:
Luna je napisao/la:
Ma ja ne percipiram isto "zračiti pozitivno" i "blistati od zdravlja".

Vjerujem u mogućnost da su osobe koje jedu puno sirove hrane vrlo zdrave, ali tvrdim da na netu možemo naći hrpu fotografija mesojeda koji blistaju na isti način kao i ljudi na fotkama koje si postala. Dapače, vjerujem da fotografija može jako zavarati. Zaključiti nešto o nečijem izgledu samo na osnovu jedne (pa i nekoliko) fotografije neće nas baš daleko dovesti.

luna ti je vec odgovorila, na netu mozemo naci hrpu ispeglanih fotografija a i kozmetika radi cuda, plastiku da ne spominjem...
ono sto sam ja napisala konkretno za ovu ekipu sa vecere za 5 nisam napisala na osnovu jedne fotografije niti vise njih. gledala sam ih kroz cijeli tjedan u pokretnim slikama Very Happy

miumiu je napisao/la:
Mislim da na to koliko blistamo utjeće gotovo isključivo naše stanje duha. Znam po sebi, a i ljudi oko mene mi to potvrđuju. U roku sat-dva (pa i puno manje) se može dogoditi ogromna transformacija od sive pokisle osobe do osobe koja zrači, kosa i koža joj se sjaji, oči se smiju...

ovima se nije desila nikakva transformacija svih 5 dana ...
miumiu je napisao/la:
Koliko samo držanje tijela može napraviti razliku u dojmu. Samo stanite pred ogledalo i ispravite kralježnicu, ramena potisnite prema dolje i podignite glavu...

eto, stanje duha se odrazava na stanje tijela. ako smo pogrbljeni, mlitavi i usporeni onda to dolazi iznutra. e sad ako se 5 dana netko pojavljuje pogrbljen, usporen smantan..sta zakljuciti nego da je najveci dio vremena bas takav. price o prezaposlenosti ne prolaze jer previse sam vidila takvih likova da znam da su jednostavno takvi, bili umorni ili odmorni , uvik su tako usporeni, govore u tiho, imaju drzanje pokislog vrapca.. mislim da se radi o sramezljivim osobama koje se uhvate jos i poneke joga price pa ih to dodatno cini skrusenijima, usporenijima, nesigurnijima...
kad sam govorila o izgledu nisam mislila na simetriju lica, ljepotu i slicno
[Vrh]
miumiu

PostPostano: 22.6.2008. ned. 10:21    Naslov: Citiraj i odgovori

aspalatus je napisao/la:
luna ti je vec odgovorila, na netu mozemo naci hrpu ispeglanih fotografija a i kozmetika radi cuda, plastiku da ne spominjem...

Nisam čak mislila na obrađivanje fotografija već na to kako ista osoba na 2 (amaterske) fotografije može ispasti totalno različito. Na jednoj može ispasti kao fotomodel, a na drugoj ko vještica. Takva je priroda fotografije kao medija.
aspalatus je napisao/la:
ono sto sam ja napisala konkretno za ovu ekipu sa vecere za 5 nisam napisala na osnovu jedne fotografije niti vise njih.
Luna i ja smo se dopisivale u vezi fotografija (osoba koje jedu sirovu hranu).
aspalatus je napisao/la:
ovima se nije desila nikakva transformacija svih 5 dana ...

A zašto i bi? Možda nekima od njih ta situacija uopće nije bila ugodna i koliko se god trudili nisu se mogli opustiti pred kamerama.
aspalatus je napisao/la:

eto, stanje duha se odrazava na stanje tijela. ako smo pogrbljeni, mlitavi i usporeni onda to dolazi iznutra. e sad ako se 5 dana netko pojavljuje pogrbljen, usporen smantan..sta zakljuciti nego da je najveci dio vremena bas takav.

Tu si u krivu. Trema čini čuda.

Zadnja promjena: miumiu; 7.9.2008. ned. 16:29; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh]
Luna

PostPostano: 22.6.2008. ned. 12:04    Naslov: Citiraj i odgovori

miumiu je napisao/la:
Luna je napisao/la:
Predlažem probu: probaj tjedan dana piti samo svježe voćne sokove ili jesti samo voće i nešto povrća. Obrati pažnju na ten i oči. Gotovo sam uvjerena da će ti oči biti sjajnije i bistrije i bez posebnog stanja duha ili pomoći Photoshopa, a ten čišći i blistaviji Smile

Tvrd si ti orah. Very Happy

Miu, zaboravi fotografije, one su nevažne. I kao što i kažeš, mogu zavarati. Fotografije koje sam stavila sam htjela da pomognu da slikom prenesem što mislim, način na koji percipiram "zdrav izgled".

Činjenica je da sirovojelci (u prosjeku) izgledaju i jesu zdraviji od osoba koje se hrane kuhanom i junk food hranom. Hrana ima funkciju građevnog materijala za svaku stanicu našeg tijela, ne kaže se uzalud "ono si što jedeš". Princip je vrlo jednostavan: ako jedeš više "žive hrane" (pune živih enzima i energije), normalno je da će se to odraziti i na način na koji izgledaš. Ako jedeš mrtvo, kuhano, uništeno, bezvrijedno ili s manje hranjivih sastojaka...normalno je da ćeš izgledati više umorno, blijedo, više "beživotno". Ovdje pričam samo o hrani. Utjecaj stresa, tjelovježbe, pozitivnog stava i ostalog na izgled se nisam doticala. Oko toga isto razmišljamo.
Imala sam prilike boraviti u društvu dugogodišnjih sirovojelaca i bila sam zaista zapanjena količinom energije koja iz njih zrači, bistrinom njihovih očiju, lakoćom pokreta...itd. Također, puno sam eksperimentirala sa sirovom hranom i postom i vidjela promijene o kojima govorim na sebi i ostalima.
[Vrh]
Luna

PostPostano: 22.6.2008. ned. 16:00    Naslov: Citiraj i odgovori

Ajmo, slike na sunce! smijeh1
[Vrh]
aspalatus

PostPostano: 22.6.2008. ned. 18:17    Naslov: Citiraj i odgovori

cekaj, prvo trebam ja malo na sunce Ironican
[Vrh]
aspalatus

PostPostano: 22.6.2008. ned. 18:24    Naslov: Citiraj i odgovori

miumiu je napisao/la:
Žena se od djetinjstva bavi plesom, sad pleše (indijski) kathak. Nema šanse da je pogrbljena pod normalno.

e da to mi je i bilo cudno, naime nju i ples ne mogu nikako spojit. tako je djelovala tromo i ukoceno, a mozda je cura imala preveliku tremu na tv-u ...
[Vrh]
Prethodni postovi:   
Započni novu temu   Odgovori na temu    Zemljani -> Vegan SOS Vremenska zona: GMT + 02:00.
Prethodna  1, 2, 3, 4, 5  Sljedeća
Stranica 2 / 5.

Forum(o)Bir:  
Ne možeš otvarati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš glasovati u anketama.