Zemljani Zemljani
Košnica puna ljubavi

FAQFAQ   PretražnikPretražnik   ČlanstvoČlanstvo   Korisničke grupeKorisničke grupe   RegistracijaRegistracija 
 ProfilProfil   Privatne porukePrivatne poruke   LoginLogin 

Dijabetes
Prethodna  1, 2, 3, 4, 5  Sljedeća

Započni novu temu   Odgovori na temu    Zemljani -> Zdravlje
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
jelena
Gost

PostPostano: 24.2.2008. ned. 22:26    Naslov: Citiraj i odgovori

ma daj, nije stvar u tome, samo smo govorile, po mom barem, o razlicitim stvarima.
cicoku nikad nisam jela - nisu mi je nudile cak ni tete i striceki u bolnici kada sam zbog dijabetesa nekoliko puta obitavala tamo.
[Vrh]
ogi
Site Admin

PostPostano: 25.2.2008. pon. 00:28    Naslov: Citiraj i odgovori

jelena je napisao/la:
osim ako ti ga gusteraca prestane proizvoditi

Razlog?
Mozda raw i zdrav nacin zivota moze utjecati na normalizaciju rada gusterace..huh
[Vrh]
Korisnički profil Pošalji privatnu poruku Posjeti Web stranice
aspalatus

PostPostano: 25.2.2008. pon. 12:17    Naslov: Citiraj i odgovori

jelena je napisao/la:
ma daj, nije stvar u tome, samo smo govorile, po mom barem, o razlicitim stvarima.
cicoku nikad nisam jela - nisu mi je nudile cak ni tete i striceki u bolnici kada sam zbog dijabetesa nekoliko puta obitavala tamo.
trlja oci trlja oci trlja oci Ahhh Jelena, pa ne ocekujes od njh valjda da znaju?
[Vrh]
Korisnički profil Pošalji privatnu poruku
aspalatus

PostPostano: 25.2.2008. pon. 12:18    Naslov: Citiraj i odgovori

ogi je napisao/la:
jelena je napisao/la:

Razlog?
Mozda raw i zdrav nacin zivota moze utjecati na normalizaciju rada gusterace..huh

to i ja mislim, nadam se...ali jelena je nekako previse skepticna... Sad
[Vrh]
jelena
Gost

PostPostano: 25.2.2008. pon. 12:34    Naslov: Citiraj i odgovori

aspalatus je napisao/la:
Ahhh Jelena, pa ne ocekujes od njh valjda da znaju?

ma ne, aspalatus, to je bila (pomalo cinicna) sala Smile .
[Vrh]
jelena
Gost

PostPostano: 25.2.2008. pon. 12:42    Naslov: Citiraj i odgovori

ogi je napisao/la:
jelena je napisao/la:

Razlog?

razlog zasto ga prestane proizvoditi? pa, nije medicinski ni znanstveno 'dokazano' - to je AUTOIMUNA bolest kad beta-stanice gusterace 'napadaju' same sebe i unistavaju inzulin u tijelu. vec desetljecima postoje pokusaji da se ostecene beta-stanice zamijene zdravima, ili pak da se presadi cijela gusteraca, ali rezultati nisu bas uspjesni - koliko znam, organizam najcesce odbaci tu novu gusteracu kao strani organizam.
jao, bas sam na ovo naisla:
'Mogu li novostvarene beta-stanice zaista nadzirati razinu šećera u krvi živih miševa? Kako bi to saznali, istraživači su miševima dali supstanciju koja izaziva dijabetes. Pod kožu nekih miševa implantirali su laboratorijski uzgojene beta-stanice. Implantirane stanice doista su proizvele inzulin reagirajući na hiperglikemiju, no ne u dovoljnoj količini da bi se ponovno uspostavile normalne razine šećera u krvi. No, miševi koji su dobili implantate beta-stanica održali su tjelesnu težinu i živjeli dulje od miševa koji ih nisu dobili.'
krasno!
tako da mi je neizmjerno draza varijanta da nacinom prehrane mogu utjecati na svoju bolest nego da eksperimentiraju na misevima... samo trebam informacijaaaa. bum se potrudila, obecavam!
[Vrh]
Phoenix

PostPostano: 25.2.2008. pon. 13:11    Naslov: Citiraj i odgovori

ovdje se cijelo vrijeme zaboravlja poanta price.
pogresnim nacinom zivota je zariban normalan rad pojedinih organa.
cak nevezano sada direkno za dijabetis.
medicina nikad nece naci rijesenje za tako nesto jer problem cijelo vrijeme promatra kod ishoda i kako ce maskirati simptome a ne otkriti uzrok problema, i naravno uopce ih nije briga.
to nije bolest koju dobijas na lutriji jer je veliki ciko s bradom nekog odlucio kazniti ili je rekao "njoj bi ta bolest dobro stajala" pa cemo joj pokloniti. to je direkna posljedica tvog nacina zivota, mozda malo tvojih roditelja itd. zaboravi krivnju sudbine i ostale vracke. ista stvar je s alergijom koja je slicna po prirodi (koju sam ja npr. izljecio). to je jednostavno posljedica krivog nacina zivota i to ce tako ostati dokle god ne odlucis uzeti stvari u svoje ruke... vratiti stvari na svoje mjesto i dozvoliti tjelu da se samo obnovi. sve je u tebi i organizam ima veliku mogucnost regeneriranja samo ako mu dopustis. ovdje ti je sada izlozena moguce rijesenje problema sa prelaskom na sirovo i sad cemo vidjeti hoce li probati tako nesto. ne mora se ovo odnositi direkno na tebe, ali sam primjetio kod hrpe ljudi, da jednostavno vole imati neku svoju bolest oko koje se mogu baviti. to im valjda daje odredenu paznju od drugih ljudi i da ju zele zadrzati po svaku cijenu. jest ovaj post djeluje malo okrutno, ali to je surova stvarnost. ako se istinski zelis rijesiti toga ne vidim uopce problem u pokusaju da se to rijesi sirovom ishranom.
[Vrh]
jelena
Gost

PostPostano: 25.2.2008. pon. 13:18    Naslov: Citiraj i odgovori

miumiu je napisao/la:

Zbog velikog sadržaja šećera, i to najviše u obliku fruktoze i glukoze, 100 g grožđa sadrži oko 75 kcal, a grožđani šećer razlikuje se od ostalih voćnih šećera po tome što vrlo brzo ulazi u krvotok.

miumiu, kad se spominje velik sadrzaj secera u grozdju, to su odnosi izmedju grozdja i drugog VOCA, pa kad govorimo o tretiranju hipoglikemije, to jos uvijek nije dovoljno da se secer na vrijeme i dovoljno jako podigne. vjeruj mi, u 22 godine sam se puno puta nasla u situaciji gdje sam isto i probala i gdje sam se i nakon tone grozdja i dalje tresla i ne osjecala prste na rukama i nogama. stvar je u tome da... pa ovako - kod ljudi koji nisu dijabeticari normalna razina secera u krvi je izmedju 4 i 6.5-7, i cak kad se ljudi ubiju tjelesnom aktivnoscu i nista ne jedu dugo (sto smanjuje razinu secera), organizam ti sam to regulira otpustajuci rezerve glukagona, drugog hormona gusterace koji ima suprotan efekt od inzulina, pa se razine secera rijetko uopce spuste ispod 4. ja osjecam simptome hipoglikemije vec na 3.5, ponekad i 4 (glad, drhtanje, gubitak osjecaja u prstima, znojenje... a i aktivnost mozga mi je smanjena, avaj!), pa kad mi secer nije bas TOLIKO nizak, naravno da ti ga grozdje moze podici jer nije potrebno da se digne em tako brzo, em tako jako, ali ako uzmes u obzir da mi je najgora izmjerena hipoglikemija bila 1.8 (vec granica za padanje u komu), i da cesce imam hipoglikemije izmedju 2.5-3, onda bi mogla zderati ogromne kolicine grozdja i ne bi mi pomoglo. ako zbog niceg, bar iz iskustva.

Zadnja promjena: jelena; 25.2.2008. pon. 14:01; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh]
jelena
Gost

PostPostano: 25.2.2008. pon. 13:47    Naslov: Citiraj i odgovori

Phoenix je napisao/la:
pogresnim nacinom zivota je zariban normalan rad pojedinih organa.

gledaj, to bi jos mogla probaviti da, recimo, pricas o dijabetesu tip 2, koji se velikom vecinom dobiva u starijoj dobi zbog loseg nacina prehrane (najvise je, npr. zastupljen kod pretilih amerikanaca). to stoji, i s tim se slazem. ali sori, koliko god otvorena bila za nove spoznaje, jos sam uvijek svjesna cinjenice da ja imam juvenilni tip dijabetesa (od 6. godine - tip 1), koji je puno drugacija stvar. neki ga dobivaju cim se rode; u tom bi slucaju, valjda, prema tvojoj teoriji, vrijedilo to da je nezdrav nacin zivota MAJKE u velikoj mjeri uzrokovao dobivanje te bolesti... no i ako je tako, sto to vrijedi djetetu (ili tinejdzeru, ili adolescentu) ako je njihova gusteraca totalno zakazala, a inzulina koji je nekad proizvodila (ili nije nikad) u organizmu vise nema, a bez njega covjek ne moze zivjeti?!

Phoenix je napisao/la:
zaboravi krivnju sudbine i ostale vracke.

ne krivim ja ni sudbinu ni majku ni boga ni alaha - sto bi mi to, ionako, pomoglo? tu sam gdje jesam, i na meni je samo koliko cu biti spremna potruditi se da sama sebi pomognem.

Phoenix je napisao/la:
ista stvar je s alergijom koja je slicna po prirodi (koju sam ja npr. izljecio). to je jednostavno posljedica krivog nacina zivota i to ce tako ostati dokle god ne odlucis uzeti stvari u svoje ruke...

sori, ali nije ni priblizno ista. s alergijom si zivio, pa tako sad zivis i bez nje, izlijecio je ti raw foodom ili lijekovima, ili snagom volje. dijabetes je, on the other hand, smrtonosna bolest ako ja tu malu stvar koja se zove inzulin u svoj organizam svakodnevno ne unosim.

Phoenix je napisao/la:
ali sam primjetio kod hrpe ljudi, da jednostavno vole imati neku svoju bolest oko koje se mogu baviti. to im valjda daje odredenu paznju od drugih ljudi i da ju zele zadrzati po svaku cijenu.

je. toliko mi je 'dragocjena' jer bas volim razmisljati o neuropatiji i retinopatiji i zakazanju bubrega u bliskoj ili daljoj buducnosti da bi dobila paznju od drugih ljudi. gle, ne kazem da sam ja u cijeloj stvari nemocna i da me 'netko' kaznjava i da nemam nikakav utjecaj na ono sto se mom tijelu dogadja - naprotiv - iako je dijabetes (tip 1) *sluzbeno*, bar zasad, kronicna i neizljeciva bolest, isto tako mi je kristalno bistro da ja svojom prehranom, sportom i brigom oko inzulina, cak *samo* i snagom volje i pozitivnim razmisljanjem jako mogu pridonijeti tome koliko ce me sama bolest 'usporavati' i sprecavati da budem sto zdravija mogu biti. TO jest iskljucivo na meni i mojoj volji i trudu i odgovornosti prema samoj sebi.

Phoenix je napisao/la:
ako se istinski zelis rijesiti toga ne vidim uopce problem u pokusaju da se to rijesi sirovom ishranom.

ne zelim ni ja zvucati uvredljivo ili okrutno, ali dijabetes nije jebena alergija. sirova hrana mi nece unijeti inzulin u tijelo, kao sto nece ljudima dati ni bubreg koji im fali, recimo. ne kazem da ljudi koji tvrde da su izlijecili dijabetes raw foodom zbog bilo kojeg razloga lazu, ni priblizno - samo mi zdrav razum i to *malo* znanja o medicini i metabolickim procesima u tijelu kaze da su svi ti ljudi koji su se uspjeli 'skinuti' s inzulina bili oni koji ga u tijelu jos imaju, odnosno oni koji su ga upravo zbog nezdravog nacina prehrane ili prekomjerne debljine i dobili. a sve to opet ne znaci da sumnjam u dobre strane sirove hrane, no jos uvijek mislim da 'dobro' ne znaci istodobno i 'svemoguce'. u hrani ipak nije bas sve, koliko god bi mozda bilo lakse tako razmisljati. i s alergijama i s dijabetesom. i s rakom i sa sidom.
[Vrh]
ogi
Site Admin

PostPostano: 25.2.2008. pon. 14:17    Naslov: Citiraj i odgovori

jelena je napisao/la:
ja imam juvenilni tip dijabetesa (od 6. godine - tip 1), koji je puno drugacija stvar.

Sad

..ipak, bori se 'zdravim nacinom', moze samo pomoci palac
[Vrh]
jelena
Gost

PostPostano: 25.2.2008. pon. 14:23    Naslov: Citiraj i odgovori

ogi je napisao/la:

Sad

..ipak, bori se 'zdravim nacinom', moze samo pomoci palac

ne brinem se za sebe bas najbolje na tom polju, ali znam, ogi, samo si tako i mogu pomoci, pa sam si sama kriva kad to ne radim. Nee
[Vrh]
Luna

PostPostano: 25.2.2008. pon. 15:34    Naslov: Citiraj i odgovori

jelena je napisao/la:
... samo trebam informacijaaaa. bum se potrudila, obecavam!

Probaj se ne zadržavati samo na informacijama iz konvencionalne, alopatske medicine, čitaj, surfaj, traži, bori se, vjeruj....to je najmanje što si *obavezna* prema samoj sebi palac

Mislim da bi trebalo izdvojiti ovu konverzaciju u Zdravlje, pod dijebetes, tako da tamo svi od nas možemo postati neki članak i/ili informaciju na koju naiđemo, a koja bi mogla pomoći Jeleni Smile palac
[Vrh]
jelena
Gost

PostPostano: 25.2.2008. pon. 15:39    Naslov: Citiraj i odgovori

Luna je napisao/la:
Mislim da bi trebalo izdvojiti ovu konverzaciju u Zdravlje, pod dijebetes, tako da tamo svi od nas možemo postati neki članak i/ili informaciju na koju naiđemo, a koja bi mogla pomoći Jeleni Smile palac

hvala, luna, palac ... da, mozda bi je ogi trebao prebaciti - pocelo je sa skroz drugacijom temom.
[Vrh]
Luna

PostPostano: 25.4.2008. pet. 21:22    Naslov: Citiraj i odgovori

Citat:
Kako vam hrana koju jedete može pomoći u liječenju dijabetesa?

Svaka hrana je lijek. Ono što jedete je vrlo važno sa stanovišta vašeg zdravlja. Ne postoje precizne metode i lijekovi kojima možete izliječiti dijabetes. Zapravo, savršeni lijek za dijabetes tek moraju pronaći. Ali ayurvedska medicina je mnogo bliže točki izliječenja dijabetesa. Ako ništa drugo, barem ga pomoću ayurvedske medicine možete kontrolirati.
Primarna briga u kontroli dijabetesa je da pazite da vam razina šećera ne prijeđe preporučenu razinu. Ovo znači da morate izbjegavati određene tipove hrane, te morate redovito uzimati onu hranu koja je dobra za kontroliranje dijabetesa.
Ukratko, morate se u cijelosti odreći brze hrane i obrađene hrane. Izbjegavajte slatkiše, glukozu, voćni šećer, kolače, sladoled. čokoladu, gazirana pića, kreme i prženu hranu. Bijeli šećer i bijelo brašno također mogu uzrokovati pogoršanje zdravlja pacijenata sa dijabetesom. Sve što sadrži štetne konzervanse ili previše soli mora se izbjegavati. Pušenje i alkohol su također tabu. Da zaključimo, vaša prehrana je vaš lijek.
Umjesto običnog čaja, kupite zeleni čaj, čaj od peršina i lišća borovnice. Skuhajte grah kidney i popijte vodu u kojoj se kuhao – pokazao se vrlo dobrim u liječenju dijabetesa. Zamijenite bijeli šećer sa smeđim, medom ili datuljama. Uzimajte u umjerenim količinama neoljuštenu rižu i klice. Masti poput maslinovog ulja ili ulja od kikirikija su dobre u liječenju dijabetesa. Pijte mnogo vode, najmanje 8 do 10 čaša dnevno. Ako možete, konzumirajte u velikim količinama sirovo povrće. Kuhana hrana brzo diže razinu šećera u krvi. Osim toga, kuhanjem se uništavaju vitamini, enzimi i minerali u voću i povrću.
Pravi tretman za dijabetes je voće koje jedete. Uzimajte grejp, borovnice, smokve, kivi i citrusno voće, te prirodni sok od naranče. Neka vam to bude doručak. Što se tiče povrća, luk, češnjak, rotkvica, krastavac, mrkva, rajčica i kupus su izvrsni u liječenju dijabetesa.
Slijedeći važni dio prehrane je konzumiranje onog voća i povrća koji imaju mnogo vlakana. Takva hrana smanjuje potrebu za inzulinom, zbog toga jer polako otpušta energiju u tjelesne stanice. Prehrana bogata vaknima znači više kroma koji je također vrlo koristan u liječenju dijabetesa.

Namočite 50 grama sjemenki piskavice (grčke djeteline) u čašu vode preko noći i popijte vodu rano ujutro, nakon što ste se u njoj zdrobili sjemenke. Ako vam je to teško popiti, dodajte žlicu meda. Napravite raspored, ovisno o stupnju vašeg dijabetesa.

http://www.zena.hr/clanak.aspx?tag=%C4%8De%C5%A1njak&ID=73
[Vrh]
Luna

PostPostano: 26.4.2008. sub. 16:17    Naslov: Citiraj i odgovori

Jelena, jesi pročitala članak?
[Vrh]
Prethodni postovi:   
Započni novu temu   Odgovori na temu    Zemljani -> Zdravlje Vremenska zona: GMT + 02:00.
Prethodna  1, 2, 3, 4, 5  Sljedeća
Stranica 2 / 5.

Forum(o)Bir:  
Ne možeš otvarati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš glasovati u anketama.