Zemljani Zemljani
Košnica puna ljubavi

FAQFAQ   PretražnikPretražnik   ČlanstvoČlanstvo   Korisničke grupeKorisničke grupe   RegistracijaRegistracija 
 ProfilProfil   Privatne porukePrivatne poruke   LoginLogin 

Pogona vitticeps

Započni novu temu   Odgovori na temu    Zemljani -> Životinje
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
pan_vilenjak
Gost

PostPostano: 6.1.2008. ned. 18:44    Naslov: Pogona vitticeps Citiraj i odgovori

Evo da vam pokažem mog ''malog'' gustera. Znam da smo ovdje svi protiv egzotičnih životinja, ali situacija je bila takva sa sam ga ja na kraju uzeo kako ne bi završio u krivim rukama. Tip bi ga dao bilo kome ko mu plati, a s obzirom da svakakvi ljudi uzimaju životinje i kad naraste onda završe tko zna di, odlučio sam ga ja uzeti jer znam da mu je kod mene dobro,koliko mu može biti u umjetnim uvjetima.
Hrvatsko ime je bradata agama, a njegovo osobno ime je Sirius Dagon.

[Vrh]
miumiu

PostPostano: 6.1.2008. ned. 19:11    Naslov: Re: Pogona vitticeps Citiraj i odgovori

pan_vilenjak je napisao/la:
Evo da vam pokažem mog ''malog'' gustera. Znam da smo ovdje svi protiv egzotičnih životinja

Govorit/pisat ću u svoje ime: nemam ništa protiv egzotičnih životinja. Protivim se uzgoju i kupovanju životinja, egzotičnih i ne egzotičnih.
[Vrh]
Korisnički profil Pošalji privatnu poruku
Lualaha
Gost

PostPostano: 6.1.2008. ned. 23:56    Naslov: Citiraj i odgovori

Joj što je simpa...presladak mali gmizavac Full in love
[Vrh]
Luna

PostPostano: 7.1.2008. pon. 10:57    Naslov: Re: Pogona vitticeps Citiraj i odgovori

pan_vilenjak je napisao/la:
Evo da vam pokažem mog ''malog'' gustera.

Vau...ovo je prvi puta da čujem/ vidim da netko ima guštera za kućnog ljubimca Full in love
Čime se hrani, kako se ponaša, da li se boji ljudi, kako provodi vrijeme...?
Glavno da je došao u "prave ruke" Wink
(p.s - ide ti dobro uz majicu Very Happy )
[Vrh]
Korisnički profil Pošalji privatnu poruku Posjeti Web stranice
miumiu

PostPostano: 7.1.2008. pon. 22:39    Naslov: Re: Pogona vitticeps Citiraj i odgovori

Luna je napisao/la:

Glavno da je došao u "prave ruke" Wink

Što je više 'pravih ruku', to je više poticaja za trgovce/uzgajivače/švercere da iz prirode čupaju/uvoze i uzgajaju još 'egzotičnih' i inih životinja kojih je baš kul imati da nam unapređuju imidž. Sad
[Vrh]
Korisnički profil Pošalji privatnu poruku
pan_vilenjak
Gost

PostPostano: 7.1.2008. pon. 23:44    Naslov: Citiraj i odgovori

Ja se ispričavam miumiu što nisam imao srca dopustiti da ga uzme netko tko če se loše brinuti o njemu. Žalosno je da ljudi imaju potrebu držati takve životinje iz tako plitkih razloga koje si navele, iako nema nikakvih razloga za držanje zatvorenih životinja, ali nisam imao srca pustiti da ga netko izmuči do smrti.

Inače jednog sam dana pomislio uzeti si guštera i tako sam počeo tražiti jer je njih -na sreču- teže za nabaviti. No kako je prolazilo vrijeme nekako sam počeo razmišljati da možda to i nije u redu. Tako se dogodilo da kad sam več odustao dobijem mailom sliku tog guštera i da mu je hitno da ga proda jer da ga ne može držati. Htjeo ga je dati bilo tkome samo da ga se riješi. Tu sam definitivno shvatio da sve to ne štima, no kako znam na koje sve načine ljudi drže životinje, a iz kojih i razloga uzimaju pomislio sam da je bolje da ga ja uzmem tako ču barem znati da je dobro.
Ja ne trčim uokolo uzimajći životinje da bi bili u dobrim rukama. Kao kad sam našao psa na cest, odno sam ga doma i udomio, nisam ga mogao pustiti na cesti, tako nisam ni Siriusa mogao pustiti da ide u krive ruke.

Da odg. i tebi Luna, jedini je bed ovdje što je osim voća i povrća(najviše salate puterice) jede i crve i žohare. No životinje sada kad je veliki jede malo tako da je uglavnom na zelenjavi.
Ne boji se ljudi, osim ako mu se naglo priđe. Voli kad ga se mazi po glavi i kad ga uzmem u ruke van terarija. Dosta vremena provodi sunčajuči se na grani kao u prirodi.
Jako je simpa i inteligentan, zna kad ja jedem u odmah ukosi glavu kao da hoće i on.
To je to u kratko.
[Vrh]
Prethodni postovi:   
Započni novu temu   Odgovori na temu    Zemljani -> Životinje Vremenska zona: GMT + 02:00.
Stranica 1 / 1.

Forum(o)Bir:  
Ne možeš otvarati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš glasovati u anketama.