Zemljani Zemljani
Košnica puna ljubavi

FAQFAQ   PretražnikPretražnik   ČlanstvoČlanstvo   Korisničke grupeKorisničke grupe   RegistracijaRegistracija 
 ProfilProfil   Privatne porukePrivatne poruke   LoginLogin 

Eko navike, supstitucija

Započni novu temu   Odgovori na temu    Zemljani -> Ekologija
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
filo

PostPostano: 22.11.2007. čet. 14:43    Naslov: Eko navike, supstitucija Citiraj i odgovori

Zanimaju me vaše navike tipa npr. dal vozite auto, a kolko vam je stvarno potreban,
ako se kupate više nego tuširate i još te stvarčice, sitnice kojih se više ne mogu ničeg sjetit pa nadopunite
ja sam recimo auto vozil sa 18 kad sam moral van grada po zimi, otprilike 1 tjedno tokom 3,4 mjeseca
od tad čak nisam niti sjedal baš ni u druge aute a kamoli u svoj
možda čudno al vž je mali grad i pješice ga prođem za pol sata Smile
eventualno bic, ak mi se žuri
je netko možda fural bic na duže relacije, čital sam na netu da ih je dosta išlo na more tak, ono iz zga i sl. Smile
[Vrh]
Korisnički profil Pošalji privatnu poruku
ogi
Site Admin

PostPostano: 22.11.2007. čet. 15:59    Naslov: Citiraj i odgovori

Nemam auto vec 2-3g. i gotovo sve obavljam biciklom

Sa njime sam puno brzi po gradu a voznja je zabavna i bez stresa skace od srece
[Vrh]
Korisnički profil Pošalji privatnu poruku Posjeti Web stranice
aspalatus

PostPostano: 22.11.2007. čet. 16:03    Naslov: Citiraj i odgovori

blago vama sta zivite gore di je ravnica...ovde u splitu se bike ne moze bas tako lagano vozit. di god krenes uzbrdo uzbrdo poof poof....ko ce to potegnit , ja ne mogu a i dok stignes tamo di si krenia preznojis se samo tako ...nije prakticno
[Vrh]
miumiu

PostPostano: 22.11.2007. čet. 16:22    Naslov: Citiraj i odgovori

Ja koristim bicikl skoro isključivo. Zimi se vozim tramvajem. Danas mi je bilo dovoljno toplo za bic. Very Happy
Išla sam biciklom po Žumberku, do Samobora, po samoborskom gorju. Jednom smo išli vlakom do Rijeke, pa od tamo preko Krka, Lošinja, prešli cijeli Cres... spavali po kampovima uz obalu. I Vis sam obišla više puta biciklom. Bila sam biciklom do Samarskih stijena: vlakom do Ogulina (?) dalje biciklom, a spavali smo u Ratkovom skloništu.

Kad smo kod tih tema skužila sam da od kad odvajam tetrapak od ostalog otpada da proizvodim jako jako malo smeća. Treba mi oko tjedan dana da napunim vrećicu. Još kad bih odvajala organski otpad...

Kad bi svi razvrstavali otpad i u tome bili jednako disciplinirani smeća bi bilo neusporedivo manje. Ali ljudi su strašno lijeni što se toga tiče. Bacaju sve u smeće: staklene boce, PET ambalažu, papir... ne prezaju pred masovnom upotrebom jednokratnog posuđa (plast. čaše, tanjuri...). A smeće je ogroman ekološki problem, ali ga vlasti drže nevidljivim očima javnosti. Trebalo bi svakodnevno na vijestima ili negdje pokazivati kako brda smeća dnevno rastu. Sad
[Vrh]
miumiu

PostPostano: 22.11.2007. čet. 16:24    Naslov: Citiraj i odgovori

aspalatus je napisao/la:
blago vama sta zivite gore di je ravnica...ovde u splitu se bike ne moze bas tako lagano vozit. di god krenes uzbrdo uzbrdo poof poof....ko ce to potegnit , ja ne mogu a i dok stignes tamo di si krenia preznojis se samo tako ...nije prakticno

Ja svako jutro idem na brijeg na posao (praktički od rijeke Save do Mirogoja). Zato natrag idem bez okretanja pedala. Very Happy
[Vrh]
miumiu

PostPostano: 22.11.2007. čet. 16:25    Naslov: Citiraj i odgovori

ogi je napisao/la:
Sa njime sam puno brzi po gradu a voznja je zabavna i bez stresa skace od srece

Slažem se. Bicikl je čista sreća! Laughing
[Vrh]
filo

PostPostano: 22.11.2007. čet. 16:50    Naslov: Citiraj i odgovori

aspalatus je napisao/la:

pa onda ga guraj do vrha plazi jezik
znam to, tak je i kod bratića u kastvu.. al zato prema dolje sve do mora weeeee leti2
ja sam znal kilometre pješačit (prije mjesec dana sam se čak izgubil Shocked )
a i nije baš da mi bic nije stresno vozit, često nema bic. staza a auti znaju projurit na milimetar pokraj mene..
[Vrh]
aspalatus

PostPostano: 22.11.2007. čet. 16:52    Naslov: Citiraj i odgovori

miumiu je napisao/la:
aspalatus je napisao/la:

Ja svako jutro idem na brijeg na posao (praktički od rijeke Save do Mirogoja). Zato natrag idem bez okretanja pedala. Very Happy

ali ovde nisu bregovi nego brda Sad i ides uzbrdo i kad ides u grad i kad se vracas...malo je nelogicno znam, Very Happy jedino ako ces ic 10 puta duzim putem preko svih onih uvala dole...a osim toga ovde ima toliko tonobila da se ne moze disat...sve usko uzbrdo smrdljivo...groznooo.... zavidim ogiju palac
[Vrh]
Prethodni postovi:   
Započni novu temu   Odgovori na temu    Zemljani -> Ekologija Vremenska zona: GMT + 02:00.
Stranica 1 / 1.

Forum(o)Bir:  
Ne možeš otvarati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš glasovati u anketama.