Zemljani Zemljani
Košnica puna ljubavi

FAQFAQ   PretražnikPretražnik   ČlanstvoČlanstvo   Korisničke grupeKorisničke grupe   RegistracijaRegistracija 
 ProfilProfil   Privatne porukePrivatne poruke   LoginLogin 

Dijabetes
1, 2, 3, 4, 5  Sljedeća

Započni novu temu   Odgovori na temu    Zemljani -> Zdravlje
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
jelena
Gost

PostPostano: 21.2.2008. čet. 02:17    Naslov: Dijabetes Citiraj i odgovori

upravo procitah inicijalni post od dandelion:
Jedna od rukovoditeljica PETA-e je dijabetičarka i koristi inzulin u kojemu postoji stanovita količina supstanci životinjskog porijekla. S obzirom da se ona istovremeno bori protiv testiranja na životinjama, pobornici testiranja na životinjama joj spočitavaju da je licemjerna. I tu se radi o moralnoj dvojbi pa imam potrebu reći nešto o tom pojmu.
pobornici testiranja na zivotinjama mogu biti jako glupi. i ja sam dijabeticarka i koristim inzulin, i svjesna sam da je testiran na zivotinjama. koju drugu opciju imam - samo ne koristiti ga i za tri dana umrijeti. ne znam o kojoj je rukovoditeljici PETA-e rijec, ali mislim da uopce nije licemjerna, pogotovo ako se bori protiv testiranja, odnosno pridonosi eventualnoj buducoj situaciji gdje se inzulin vise nece morati testirati na zivotinjama, kao i neki drugi lijekovi. vjerujem da ne kupuje bas kremu za lice koja je testirana na zivotinjama, ali ovo je pitanje zivota, i vise ce doprinijeti tom cilju svojom borbom nego svojom smrcu.
[Vrh]
ogi
Site Admin

PostPostano: 21.2.2008. čet. 02:35    Naslov: Citiraj i odgovori

Mislim da bi svi ucinili isto kad bi se nasli pred zidom.

Navodno su neki ljudi izljecili dijabetes raw prehranom, jesi citala o tome?

Za pocetak mozda da smanjis broj cigareta, kava i napolitanki.. Wink
[Vrh]
Korisnički profil Pošalji privatnu poruku Posjeti Web stranice
jelena
Gost

PostPostano: 21.2.2008. čet. 02:38    Naslov: Citiraj i odgovori

ogi je napisao/la:
Mislim da bi svi ucinili isto kad bi se nasli pred zidom.

Za pocetak mozda da smanjis broj cigareta, kava i napolitanki.. Wink

nisam nista o tome citala, ali bih si mogla dati truda.
a sto se zadnjeg savjeta tice. znam, sve znam, avaj Embarassed Sad ...
[Vrh]
Phoenix

PostPostano: 21.2.2008. čet. 11:37    Naslov: Citiraj i odgovori

da dijabetis je totalno izljeciv raw prehranom i bjezi od cigara.
he he o napolitankama necu ni pricati Confused
[Vrh]
Korisnički profil Pošalji privatnu poruku
aspalatus

PostPostano: 21.2.2008. čet. 12:25    Naslov: Citiraj i odgovori

ovi su se ljudi skinuli sa inzulina na sirovoj hrani jako brzo koliko vidim...
probaj , zelim ti da se i ti skines:)
[Vrh]
Luna

PostPostano: 21.2.2008. čet. 18:29    Naslov: Citiraj i odgovori

jelena je napisao/la:
ogi je napisao/la:

nisam nista o tome citala, ali bih si mogla dati truda.

Evo još jedne priče:
http://www.alternativesmagazine.com/18/boutenko.html
http://www.rawfamily.com/sergei.htm

Kod nas (u RH) ima za kupiti knjiga od žene iz te obitelji -V. Boutenko (Zeleno za zdravlje):
http://www.teledisk.hr/content/view/8/54/

...iako bih ti za početak informiranja o sirovoj hrani prije preporučila neke od nabrojanih ovdje:
http://www.zemljani.com/forum/viewtopic.php?t=73

Zbilja su prepune vrijednih informacija Smile Vrijedi isprobati Wink
[Vrh]
jelena
Gost

PostPostano: 22.2.2008. pet. 14:37    Naslov: Citiraj i odgovori

pogledala sam filmice, procitala tekstove (one vezane za dijabetes i raw food) i nazalost, moram priznati da sam jako skepticna. koliko god mi tesko bilo uopce zamisliti da predjem na takvu vrstu prehrane, intrigira me i vjerujem da postoji gomila pozitivnih efekata (medicinksih pogotovo) koju sa sobom nosi, voljela bih se osjecati sposobno da barem probam... ali kad se radi o tako 'ekstremnoj' stvari kao izlijecenje jedne takve kronicne bolesti... ne mogu reci da u takvu stvar bas vjerujem. filmic i link koji sam pogledala je uzasno neinformativan - ne govore nista osim, sazeto, 'presao sam na raw i izlijecio se od dijabetesa' - od bilo kakvih 'tehnickih' medicinskih informacija nista. mene recimo zanima kako su svi ti dijabeticari rjesavali svoje hipoglikemije (kad razina secera u krvi naglo jako padne, sto se svakom dijabeticaru, redovito ili manje redovito, mora dogadjati), koja se moze rijesiti ISKLJUCIVO unosom jednostavnih ugljikohidrata (secera), odnosno bilo kojeg prozvoda koji sadrzi glukozu (grozdjani secer, cokolada, sokovi sa secerom i sl.), a takvih, koliko je meni poznato, u raw hrani nema. a u slucajevima kad se teza hipoglikemija nikako ne pokusa (u roku odmah) rijesiti, osoba neminovno pada u komu, iza koje slijedi smrt, ako se drasticnije mjere ne poduzmu.
vjerujem da se razine secera mogu USTABILITI raw hranom, ali da se potreba za INZULINOM, esencijalnim hormonom bez kojeg ljudsko tijelo jednostavno ne moze, potpuno izgubi... stvarno mi je to tesko povjerovati. mozda se radi o ljudima s dijabetesom tip 2, kojima su potrebne manje kolicine inzulina jer ga jos IMAJU u tijelu i koji ionako svoju bolest u najvecoj mjeri reguliraju prehranom, pa se kolicina inzulina u tijelu mozda na neki nacin moze regenerirati ili barem ne gubiti, ali za one s tipom 1 (kao sto sam ja), koji su totalno o inzulinu ovisni jer ga u tijelu vise UOPCE nema - ne razumijem kako bi bilo kakva vrsta hrane mogla rijesiti kompletan nedostatak jednog hormona u gusteraci, ako ga je ona vec potpuno prestala (odavno) proizvoditi.
to me zanima najvise, googlala sam jucer satima da pronadjem bilo kakvu informaciju o tome i nista, pa ako itko pronadje bilo kakav opsirniji i ozbiljniji tekst o tome, bila bih jako zahvalna ako me o tome obavijesti, jer pomisao da me (drasticno, doduse) mijenjanje rezima prehrane moze izlijeciti od jedne takve kronicne bolesti... pa, koliko god mi sada nezamislivo bilo da skroz predjem na raw food, sumnjam da bi bila toliko glupa da bar ne probam.
[Vrh]
Luna

PostPostano: 22.2.2008. pet. 15:15    Naslov: Citiraj i odgovori

Jelena, razumijem tvoju zabrinutost i ovu priču oko hormona Wink Confused
Ako pretražujući stranice o sirovoj hrani naiđem na još neki dodatni info, javim Wink
Možeš li probati *kombinirati*? Biti što više na sirovom, pa onda samo u slučaju *krize* uzeti inzulin, pa pratiti kako će se odvijati?
Možda se s vremenom dogodi da potreba za inzulinom bude sve manja? huh
[Vrh]
jelena
Gost

PostPostano: 23.2.2008. sub. 00:00    Naslov: Citiraj i odgovori

Luna je napisao/la:

Možeš li probati *kombinirati*? Biti što više na sirovom, pa onda samo u slučaju *krize* uzeti inzulin, pa pratiti kako će se odvijati?
Možda se s vremenom dogodi da potreba za inzulinom bude sve manja? huh

bojim se da ne mogu, luna. naime, cak i da apsolutno NISTA ne jedem citav dan, tijelu je inzulin neophodan, a buduci da ga je moja gusteraca prestala proizvoditi prije cca 22 godine, sad si moram davati injekcije 4 ili 5 puta dnevno - kazem, cak i kad nista ne pojedem (a dogodi mi se s vremena na vrijeme da dugo nista ne pojedem) i recimo samo ZAKASNIM s unosom inzulina, razine secera se uvijek jako dignu. tako da govorimo o *krizama* koje bi se vec u polovini prvog dana dogodile, a ako se na odgovarajuci nacin ne bi tretirale, doslo bi do ozbiljnih (a onda jos ozbiljnijih) posljedica.
logicno mi je, s jedne strane, da razine secera mogu biti puno stabilnije i normalnije (odnosno da nema toliko oscilacija) kad se hranis vocem i povrcem, jer ta vrsta hrane ne podize secer naglo i puno, ali bottom line je da nijedna hrana ne moze ZAMIJENITI inzulin, zato i jesam toliko skepticna.
ali probat cu se jos malo informirati i pokusati skuziti 'u cemu je tajna', jer meni je ovo, bar zasad, totalni science fiction.
[Vrh]
aspalatus

PostPostano: 23.2.2008. sub. 05:06    Naslov: Citiraj i odgovori

a da vidis kako ce ti biti science fiction kad skuzis da djeluje auuuuu neces se moci nacuditi...samo ces stavljati ove smajlice trlja oci trlja oci trlja oci
[Vrh]
miumiu

PostPostano: 24.2.2008. ned. 21:20    Naslov: Citiraj i odgovori

jelena je napisao/la:

naime, cak i da apsolutno NISTA ne jedem citav dan, tijelu je inzulin neophodan, a buduci da ga je moja gusteraca prestala proizvoditi prije cca 22 godine, sad si moram davati injekcije 4 ili 5 puta dnevno - kazem, cak i kad nista ne pojedem (a dogodi mi se s vremena na vrijeme da dugo nista ne pojedem) i recimo samo ZAKASNIM s unosom inzulina, razine secera se uvijek jako dignu. tako da govorimo o *krizama* koje bi se vec u polovini prvog dana dogodile, a ako se na odgovarajuci nacin ne bi tretirale, doslo bi do ozbiljnih (a onda jos ozbiljnijih) posljedica.
logicno mi je, s jedne strane, da razine secera mogu biti puno stabilnije i normalnije (odnosno da nema toliko oscilacija) kad se hranis vocem i povrcem, jer ta vrsta hrane ne podize secer naglo i puno, ali bottom line je da nijedna hrana ne moze ZAMIJENITI inzulin, zato i jesam toliko skepticna.

A kaj te košta da za početak pokušaš sa inzulinom *i* sirovom hranom?
A što se hipoglikemije tiče pa ima voća koje je prepuno jednostanih šećera: osobito grožđe, suho grožđe i ostalo sušeno voće, smokve, trešnje /kad je sezona/, dinje, kruške, marelice, ananas...
Inače postoji i hrana koja sadrži inulin koji je, ako se ne varam, sličan inzulinu. To je prvenstveno čičoka. Ona se definitivno može jesti sirova. Ali mislim da ima toga još.
[Vrh]
jelena
Gost

PostPostano: 24.2.2008. ned. 21:48    Naslov: Citiraj i odgovori

miumiu je napisao/la:

A kaj te košta da za početak pokušaš sa inzulinom *i* sirovom hranom?
A što se hipoglikemije tiče pa ima voća koje je prepuno jednostanih šećera: osobito grožđe, suho grožđe i ostalo sušeno voće, smokve, trešnje /kad je sezona/, dinje, kruške, marelice, ananas...
Inače postoji i hrana koja sadrži inulin koji je, ako se ne varam, sličan inzulinu. To je prvenstveno čičoka. Ona se definitivno može jesti sirova. Ali mislim da ima toga još.

heh, miumiu, pa nisam jucer dobila dijabetes da ne znam takve osnovne stvari - jednostavni seceri koji se nalaze u vocu (=fruktoza) NE podizu razinu secera u krvi, a hipoglikemija se tretira iskljucivo GLUKOZOM, i.e. drugom vrstom secera, koje, kako sam rekla, u vocu nema. da imam tesku hipoglikemiju i nazderem se voca dok ne puknem, opet mi se secer ne bi digo i zavrsila bih u komi. tako da naravno da teoretski mogu probati s raw foodom, ali svaka bi hipoglikemija zahtijevala 'skidanje' s njega. zato i velim da mi je to science fiction, toliko o metabolickim procesima u tijelu ipak znam... sto ipak ne znaci da se necu jos informirati.
a inulin je, koliko je meni poznato, UGLJIKOHIDRAT, odnosno polisaharid slican skrobu koji se moze naci u nekim biljkama, a za razliku od njega, inzulin je HORMON koji izlucuje zlijezda gusteraca i koji upravlja metabolizmom glukoze i ostale hrane u tijelu, sto je POTPUNO druga stvar. dakle - inulin mozes samo unijeti u organizam, a inzulin se u organizmu stvara (osim ako ti ga gusteraca prestane proizvoditi, jel) - samo zato sto imaju slican naziv ne znaci da se mogu zamjenjivati kak' mi se sprdne Wink .
[Vrh]
miumiu

PostPostano: 24.2.2008. ned. 22:04    Naslov: Citiraj i odgovori

jelena je napisao/la:
dakle - inulin mozes samo unijeti u organizam, a inzulin se u organizmu stvara (osim ako ti ga gusteraca prestane proizvoditi, jel) - samo zato sto imaju slican naziv ne znaci da se mogu zamjenjivati kak' mi se sprdne Wink .

Čičoku definitivno preporučaju dijabetičarima. Sad je li to samo ''alternativa'' ili ima u tome nešto egzaktno... Ili buš ti sad malo guglala o tome ili bum ja.
[Vrh]
jelena
Gost

PostPostano: 24.2.2008. ned. 22:11    Naslov: Citiraj i odgovori

miumiu je napisao/la:

Čičoku definitivno preporučaju dijabetičarima. Sad je li to samo ''alternativa'' ili ima u tome nešto egzaktno... Ili buš ti sad malo guglala o tome ili bum ja.

aaaa! ima puno hrane koju preporucaju dijabeticarima, i sezam i cicoku i kiseli kupus i bogznasto - uglavnom onu koja ne podize razinu secera puno... ali to nema nikakve veze s nedostatkom INZULINA u tijelu. a ak' ti bilo gdje na googleu nadjes dokaz za suprotno (ja ne bum jer znam da nema smisla Cool ), napravit cu ti *egzaktnu* pitu od cicoke i donijeti je pred vrata cim prvi put pucnes prstom.
[Vrh]
miumiu

PostPostano: 24.2.2008. ned. 22:22    Naslov: Citiraj i odgovori

miumiu je napisao/la:

Idem se malo informirat sad. Odlazi

http://www.mojdoktor.hr/default.aspx?page=207&article=1935
Zbog velikog sadržaja šećera, i to najviše u obliku fruktoze i glukoze, 100 g grožđa sadrži oko 75 kcal, a grožđani šećer razlikuje se od ostalih voćnih šećera po tome što vrlo brzo ulazi u krvotok.

Zadnja promjena: miumiu; 25.2.2008. pon. 00:35; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh]
Prethodni postovi:   
Započni novu temu   Odgovori na temu    Zemljani -> Zdravlje Vremenska zona: GMT + 02:00.
1, 2, 3, 4, 5  Sljedeća
Stranica 1 / 5.

Forum(o)Bir:  
Ne možeš otvarati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš glasovati u anketama.