Zemljani Zemljani
Košnica puna ljubavi

FAQFAQ   PretražnikPretražnik   ČlanstvoČlanstvo   Korisničke grupeKorisničke grupe   RegistracijaRegistracija 
 ProfilProfil   Privatne porukePrivatne poruke   LoginLogin 

Grah i krumpir - par iz raja
Prethodna  1, 2, 3, 4, 5  Sljedeća

Započni novu temu   Odgovori na temu    Zemljani -> Prehrana
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
ogi
Site Admin

PostPostano: 11.7.2014. pet. 18:44    Naslov: Citiraj i odgovori

Samo treba voditi računa da negativne promjene mogu nastajati polako i neprimjetno Wink

Lako se navući na prehranu voćem jer je ukusna, mirisna, osvježavajuća...brza energija iz prirodnog fast fooda
Problem nastaje kada skužiš da te više ne 'drže' ni velike količine voća, ne možeš se koncentrirati na posao, sve to postane frustrirajuće nakon nekog vremena
Ne isplati se prati zube jer ćeš uskoro opet morati jesti, caklina propada u kiselo/slatkim uvjetima...
Meni su doslovno nastale rupe u caklini i nekim se čudom povukle kada sam smanjio voće i promijenio pastu
[Vrh]
Korisnički profil Pošalji privatnu poruku Posjeti Web stranice
Shanti

PostPostano: 11.7.2014. pet. 18:56    Naslov: Citiraj i odgovori

A *ebes ga, takve stvari nemogu predviditi. Negativne posljedice mogu nastati od bilo koje prehrane lagano i neprimjetno tako da nemislim da je to slucaj samo sa ovom prehranom. Pogledajmo samo negativne posljedice standardne prehrane.

Neznam, mozak se hrani glukozom prema tome voce bi bas trebalo dati tu koncentriranost i dobar rad mozga itd.
Ali kazem ako postane frustrirajuce,pa-pa, idemo dalje Smile
Jasno mi je da caklina propada u uvjetima ako se jede puno citrusa, ananasa i voca koja remete kiselost u ustima,od puno suhog voca ako je organizam i zubi oslabljeni od prijasnje prehrane itd. ali neznam bas da svo voce i bas u svakoga izazaiva propadanje zubiju i cakline?
[Vrh]
Korisnički profil Pošalji privatnu poruku
ogi
Site Admin

PostPostano: 11.7.2014. pet. 20:40    Naslov: Citiraj i odgovori

Meni su jabuke bile glavno voće i uzrok problema sa zubima, a postoji čak i mit da jabuke čiste zube i nije ih potrebno prati nakon njih Very Happy

Mozak je kao procesor u računalu koji treba određen napon da bi radio optimalno, na preniskom dobiješ plavi ekran, na previsokom crni Very Happy

Osim toga mozak radi odlično i na ketonska tijela, probao sam jednom i osjećao se savršeno ali mi je drastično pala fizička snaga pa sam brzo odustao
[Vrh]
Shanti

PostPostano: 11.7.2014. pet. 21:33    Naslov: Citiraj i odgovori

Koliko sam ja istrazivala jabuke su jako lose za zube i izazivaju jaka ostecenja na caklini jer se meljajuci jabuke po ustima stvara velika kiselost Smile a nemogu ni zamislit koliko kila jabuka bi trebala pojest da se najedem i dal bi se uopce mogla najest od jabuka Very Happy

Danas sam bas citala istrazivanje mozak treba 120g glukoze dnevno za optimalan rad, moze funkcionirat i na ketonska tijela ali takvo gorivo uzima u slucaju nuzde i izgladnjivanja, preferira glukozu a ko sam ja da nedam mozgu ono sto voli Very Happy A neda mi se bas slat mu signale da nemam sto jesti i da sam u nekoj "emergency situation" Very Happy
[Vrh]
ogi
Site Admin

PostPostano: 11.7.2014. pet. 21:43    Naslov: Citiraj i odgovori

Ovo mi je bilo dosta za jedan obrok Very Happy
Jabuke imaju 52 kal, banane 89kal u 100g, samo 71% više
[Vrh]
ogi
Site Admin

PostPostano: 11.7.2014. pet. 21:50    Naslov: Citiraj i odgovori

Shanti je napisao/la:
ko sam ja da nedam mozgu ono sto voli Very Happy A neda mi se bas slat mu signale da nemam sto jesti i da sam u nekoj "emergency situation" Very Happy

haha..da, ali on voli stabilan i normalan nivo glukoze
Samo dvije banane su za pola sata bile na 8.2 da bi za slijedećih pola sata već pale na 5 Wink
Nakon pika u pravilu slijedi pad ispod razine na kojoj si bila prije obroka
Tako da je veliko pitanje kakve signale mu šalješ Very Happy
[Vrh]
Shanti

PostPostano: 11.7.2014. pet. 21:57    Naslov: Citiraj i odgovori

Uff pravo da ti kazem ja bi umrla od gladi da samo ovo pojedem za obrok, jos kad pogledas da srce jabuke bacis ispada da ovaj obrok nema preko 200 kalorija a men'to malo Very Happy Kad bi nabrojala sto sam sve danas pojela uff ali necu da nedobijemo secernu bolest svi skupa od samog citanja Very Happy

Sto nije obicno kad padnes uspod nivoa da opet osjetis glad i pad energije? Ali meni se to ne dogadjaa, stvarno sam uvijek sita i zadovoljna Very Happy
I voce ima vlakna koja usporavaju razgradnju secera itd i samim tim priliv glukoze u mozak je stabilniji. Ma neznam necu sad tu govorit svasta, pisem ono sto sam istrazivala i ovo sto osjetim iz vlastitog iskustva Smile

Zadnja promjena: Shanti; 11.7.2014. pet. 22:04; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh]
ogi
Site Admin

PostPostano: 11.7.2014. pet. 22:04    Naslov: Citiraj i odgovori

5 jabuka je oko kilogram = 500kal

Ti imaš sreće što si paralelno s voćem i na grahu/krumpiru palac
[Vrh]
Shanti

PostPostano: 11.7.2014. pet. 22:06    Naslov: Citiraj i odgovori

Koje su to jabuke kapitalke kad ima 5 jabuka u kil? Very Happy kod mene su manje, 7 jabuka ociscenih mi je ispadalo otprilike pola kile.
Grah i krumpir, par iz raja Very Happy
[Vrh]
ogi
Site Admin

PostPostano: 11.7.2014. pet. 22:09    Naslov: Citiraj i odgovori

Shanti je napisao/la:
I voce ima vlakna koja usporavaju razgradnju secera itd i samim tim priliv glukoze u mozak je stabilniji.

Je, posebno kada ga izblendaš Very Happy
Glukometar i mjeri smijeh1

Gle, kao što si i sama rekla, sezona je voća, uživaj, do zime ćeš vidjeti kako ćeš se osjećati Smile

Zadnja promjena: ogi; 11.7.2014. pet. 22:12; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh]
ogi
Site Admin

PostPostano: 11.7.2014. pet. 22:12    Naslov: Citiraj i odgovori

Shanti je napisao/la:
Grah i krumpir, par iz raja Very Happy

Upravo tako! respekt

Meni je grah veliko otkriće jer je jedina biljna namirnica koja pouzdano usporava brže UH poput krumpira Smile
I daleko su ukusniji zajedno nego odvojeno, još uz maslinovo ulje...
Grah je prebogat proteinima, krumpir presiromašan, zajedno su pravi par Kuhar
[Vrh]
Shanti

PostPostano: 11.7.2014. pet. 22:25    Naslov: Citiraj i odgovori

Pa vlakna ostaju kad se blenda Very Happy kad se prave sokovi kroz sokovnik onda se izvlace vlakna a ja nemam sokovnik nit mi se da zezat stim Very Happy a cesto znam i jest voce, nije bas da se sve blendam.
Ma ne virujem glukometru nista! Very Happy Very Happy

Super, grah je zakon Smile Ja sam mrzila mahunarke dok sam jela meso. Onda sam se lagano,zbog proteina pocela navikavat i sad sam luda za njima, grah, leca, daj sto das Very Happy
Dali koristis kombu algu ili nesto prilikom kuhanja graha? Ja ne ali nikad nisam ni primjetila da mi izaziva nekakve probavne smetnje Smile
[Vrh]
ogi
Site Admin

PostPostano: 11.7.2014. pet. 22:30    Naslov: Citiraj i odgovori

Vlakna ostaju usitnjena ali se šećeri oslobode i spremni su za ekspresni ulazak u krvotok

Ne koristim ništa kod kuhanja graha, samo ga namočim preko noći, isperem, skuham i opet isperem
[Vrh]
Shanti

PostPostano: 11.7.2014. pet. 22:40    Naslov: Citiraj i odgovori

Ma briga me, nemislim se cijeli zivot tako hranit valjda pa se neci pretjerano zamarat Very Happy jednako su mi dragi grah i krumpir kao i voce tako da mi je u svakom godisnjem dobu skroz dobro Very Happy

Jep, tako i ja, samo u trgovini treba pogoditi dobar grah jer nekad bude star pa ostane tvrd nakon kuhanja
[Vrh]
ogi
Site Admin

PostPostano: 11.7.2014. pet. 22:45    Naslov: Citiraj i odgovori

Sada je kasno, informacije si primila smijeh1

Treba uzgojiti svoj ili kupiti od lokalnih eko vrtlara Smile
[Vrh]
Prethodni postovi:   
Započni novu temu   Odgovori na temu    Zemljani -> Prehrana Vremenska zona: GMT + 02:00.
Prethodna  1, 2, 3, 4, 5  Sljedeća
Stranica 3 / 5.

Forum(o)Bir:  
Ne možeš otvarati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš glasovati u anketama.