Zemljani Zemljani
Košnica puna ljubavi

FAQFAQ   PretražnikPretražnik   ČlanstvoČlanstvo   Korisničke grupeKorisničke grupe   RegistracijaRegistracija 
 ProfilProfil   Privatne porukePrivatne poruke   LoginLogin 

Grah i krumpir - par iz raja
Prethodna  1, 2, 3, 4, 5  Sljedeća

Započni novu temu   Odgovori na temu    Zemljani -> Prehrana
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
ogi
Site Admin

PostPostano: 7.7.2014. pon. 10:31    Naslov: Citiraj i odgovori

Banana zrela 250g neto = 8.2 (30min)

Pojeo sam dvije banane, Bonitu 4011 iz Kauflanda i Derby iz Konzuma.
Kupio sam različite na dva mjesta za slučaj da jedna od njih ne bude slatka/ukusna Very Happy
Obje su bile podjednako ukusne i slatke.

Strah me pomisliti koliki je šećer kada netko u sebe izlije po 10 blendanih banana.
Da ne spominjem Durianridera koji to još malo zasladi sa pola kilograma bijelog šećera lud
[Vrh]
Korisnički profil Pošalji privatnu poruku Posjeti Web stranice
Shanti

PostPostano: 8.7.2014. uto. 14:56    Naslov: Citiraj i odgovori

Ma ne drzim se ja toga striktno,rekla sam. U prosjeku pojedem oko 1000,nekad malo vise kcal dnevno iz voca sto i nije toliki problem kad uzmes u obzir kaloricnost banana. U prosjeku bi moja prehrana bila ovako nesto:
D: smoothie od 5 banani + 4 breskve + npr.rastika + chlorella ili smoothie od naranci i jagoda, ili zobene pahuljice kuhane sa rogacem,cimetom itd.
R: neko voce ili onaj smoothie sa bananama ili neki zeleni smoothie
V: krumpiri,povrce, riza, grah, palenta, povrtna variva,juhe,tjestenina sa rajcicom, leca, ponekad jaje ili riba, sendvic od domaceg kruha itd. uglavnom razni recepti i jela ali bez ulja i masti.
Međuobroci su malo orasara ili npr. grozdjice. Cesto znam pojesti i casu rizinog mlijeka sa zobenim pahuljicama i konopljom i tako to bi bilo to otprilike Very Happy

Nisam pogledala taj video, kasnije cu Smile mmmmm krumpiriciii Very Happy

Ma neznam, nit imam pojma o nasoj tehnologiji nit sto smo nekad jeli nit ko smo,odakle smo i svi ostali zivotni misteriji tako da se u ovom trenutku drzim onog sto mi trenutno pase Very Happy Sto ce bit dalje nemam pojma, osluskujem organizam pa sto bude Smile)

Ja znam pojest smoothie od desetak banana ili sladoled Very Happy Ali za takav smoothie mi u prosjeku treba sat,do sat ipo vremena da popijem.
[Vrh]
Korisnički profil Pošalji privatnu poruku
ogi
Site Admin

PostPostano: 8.7.2014. uto. 15:31    Naslov: Citiraj i odgovori

Šećer u krvi bi trebao biti u granicama 4.5-6.5 sa što manje oscilacija
Meni su samo dvije banane digle šećer na 8.2

5-10 banana više puta dnevno svaki dan?

Namočiš orašasto preko noći?
[Vrh]
Shanti

PostPostano: 8.7.2014. uto. 16:54    Naslov: Citiraj i odgovori

Ma neznam, malo sam se makla od svega toga i ne zabrinjavam se vise toliko. Vecina ljudi se hrani sa boga pitaj cim, pakirano,konzervirano, od prave hrane ni H a ja da se zamaram sa secerom iz banana...ma necu i gotovo Very Happy Kad mi dosade banane,prestat cu ih jesti. Iako jedem minimalno 2 banane vec jako dugo pa evo me ziva,zdrava i bez dijabetesa Very Happy I i dalje ne vjerujem da secer iz voca ima jednak ucinak na organizam kao iz preradjenih proizvoda.
I ne 5-10 banana svaki dan vise puta dnevno neg 5 do 10 banana jednom dnevno svaki dan. ja ih u prosjeku pojedem 5,6 dnevno, rijetko odem do 10.

Nekad namocim,nekad ne namocim, kako kad.....

Jednostavno sam dosla do zida kad mi se jednostavno ne zamara vise sa svim tim pravilima, stvara mi to uzasno opterecenje a to sigurno nije preduvjet za zdravo tijelo. Odem u ducan,moja kosarica puna voca, povrca, mahunarki, gledam osobu do, slatkisi,cips,pakirane pizze, sirup za pravljenje itd....Tek onda vidim kako se ostali ljudi hrane i jednostavno se upitam cemu ta moja briga Rolling Eyes Zdravo se hranim,ne na silu neg zato jer uzivam u toj hrani ali ne zelim da mi to postane opterecenje i briga jer u tom slucaju je zdraviji onaj sto jede cips i sretan je neg ja sto zvacem zelenjavu i mislim stalno se jesam li unila previse secera,premalo vitamina itd.
[Vrh]
ogi
Site Admin

PostPostano: 8.7.2014. uto. 17:38    Naslov: Citiraj i odgovori

Razumijem.. palac ..ali

10g bio sam zdrav vegan, sve dok se nisam raspao 2007-me Very Happy
Kada sam bio najgore, detaljna analiza krvi bila je odlična Zujo

Wink
[Vrh]
Shanti

PostPostano: 8.7.2014. uto. 17:45    Naslov: Citiraj i odgovori

Ja nisam vegan sobzirom da pojedem jaja i ribu tako da se ne trebam brinut? Very Happy
[Vrh]
ogi
Site Admin

PostPostano: 8.7.2014. uto. 19:02    Naslov: Citiraj i odgovori

S obzirom da je Durianrider još uvijek živ, nemaš brige Very Happy
[Vrh]
Luna

PostPostano: 10.7.2014. čet. 16:06    Naslov: Citiraj i odgovori

Shanti je napisao/la:
U prosjeku bi moja prehrana bila ovako nesto:
D: smoothie od 5 banani + 4 breskve + npr.rastika + chlorella ili smoothie od naranci i jagoda, ili zobene pahuljice kuhane sa rogacem,cimetom itd.
R: neko voce ili onaj smoothie sa bananama ili neki zeleni smoothie
V: krumpiri,povrce, riza, grah, palenta, povrtna variva,juhe,tjestenina sa rajcicom, leca, ponekad jaje ili riba, sendvic od domaceg kruha itd. uglavnom razni recepti i jela ali bez ulja i masti.
Međuobroci su malo orasara ili npr. grozdjice.

Vidiš kako je to zanimljivo, to ljudsko tijelo. Svako reagira drugačije. Ti se npr. na ovakvoj prehrani osjećaš lagano i poletno, ja sam se osjećala tromo i bezvoljno...i s 30-tak kila više nego sada. Čini mi se to previše šećera i škroba, ali, svi smo različiti...Zbog dugogodišnjeg vegetarijanstva moje tijelo je bilo mekano i mlitavo (nedovoljno proteina za razvoj mišićne mase), a krvna slika je naposljetku pokazala i veliki manjak željeza.
[Vrh]
ogi
Site Admin

PostPostano: 10.7.2014. čet. 16:27    Naslov: Citiraj i odgovori

Luna je napisao/la:
Zbog dugogodišnjeg vegetarijanstva moje tijelo je bilo mekano i mlitavo (nedovoljno proteina za razvoj mišićne mase)

Jednom ćeš se smijati ovome kao i ja sada.. smijeh2

Mislim da je stabilan normalan šećer (4.5-6.5) bitan da se osjećamo dobro, imamo dovoljno energije i ne konzumiramo više kalorija nego što trebamo. Zato trenutno brijem na slow-carbse Very Happy
Recimo u grubo:

Normalan šećer = masnoće su raspoložive, mišići su zaštićeni
Visok šećer = masno tkivo raste
Nizak šećer = mišići se smanjuju

Biti redovito u ekstremima je dobar preduvjet za "mekano i mlitavo"
Mnogi nastoje jesti 'zdravo' ali ipak ne uspijevaju jesti 'ispravno' jer svojom prehranom uzrokuju veliku oscilaciju razine šećera u krvi tijekom cijelog dana.

Zadnja promjena: ogi; 10.7.2014. čet. 22:33; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh]
Luna

PostPostano: 10.7.2014. čet. 22:06    Naslov: Citiraj i odgovori

ogi je napisao/la:
..ajmemeninijemidobro..

To od ovih banana iz Kauflanda.
[Vrh]
ogi
Site Admin

PostPostano: 10.7.2014. čet. 22:35    Naslov: Citiraj i odgovori

hahha..vidjela si, ehh, nisam stigao prije editirati post, to je bilo ono, na prvu haha
[Vrh]
Luna

PostPostano: 11.7.2014. pet. 12:40    Naslov: Citiraj i odgovori

ogi je napisao/la:
Jednom ćeš se smijati ovome kao i ja sada.. smijeh2

Smijala sam se ja odmah, čim sam vidjela kaj si citirao Very Happy
[Vrh]
Shanti

PostPostano: 11.7.2014. pet. 17:43    Naslov: Citiraj i odgovori

ogi je napisao/la:
S obzirom da je Durianrider još uvijek živ, nemaš brige Very Happy

Kad pocnem trpat pola kile secera u smoothie od banana znat cu da je otislo predaleko Very Happy

Luna na vegetarijanskoj prehrani si imala manjak proteina? znaci uz mlijecne proizvode i jaja i sve? Nekako mislim da je to tesko moguce,pa i na veganskoj a kamoli na vegetarijanskoj prehrani.
Ja nisam osjetila nikakvu mlohavost,cak suprotno, misici mi rastu,uz vjezbanje naravno Smile

Ogi znaci ako meni secer tako jako skace od banana(po tvom mjerenju) trebala bi se lose osjecat? kod mene sve suprotno,ja se naprotiv bas dobro osjecam, imam hrpe energije,vjezbam bez problema,spavam ko beba... Very Happy mislim i prije sam se ja super osjecala,razlika je sad sto nisam nikad gladna, jedem koliko mi je dovoljno, ne brijem vise na low carb i restrikciju kalorija itd. naravno ne prezderavam se ali kad sam gladna-jedem Very Happy
Ma nemam pojma dok mi je dobro i dok je ljeto drzim se ovog,kad dodju hladniji dani prebacujem se na juhice i povrtna variva Vegi kuhar
[Vrh]
ogi
Site Admin

PostPostano: 11.7.2014. pet. 17:57    Naslov: Citiraj i odgovori

Proteine ne možeš fulati nikako, Luna traži pokriće za svoju trenutnu prehranu smijeh1

Shanti..bitno je da se dobro osjećaš Smile
Meni je prehrana voćem s vremenom postala neizdrživa jer sam stalno razmišljao o hrani što je teško uskladiti s dnevnim obavezama
Čitao sam puno sličnih iskustva, valjda nismo svi zabrijali Very Happy
[Vrh]
Shanti

PostPostano: 11.7.2014. pet. 18:08    Naslov: Citiraj i odgovori

Meni opet suprotno, spasila se jer nemoram stalno razmisljat o hrani Very Happy Najedem se voca, pa krumpira i graha and I'm good to go Very Happy
Ma naravno, ja vjerujem da dosta ljudi nemoze odrzavat takvu prehranu,ali opet dosta moze tako da sve je to ok. Bitno je slusat organizam, i ne forsirat neku prehrambenu filozofiju i ideologiju ako vidimo da nam cini lose Smile
[Vrh]
Prethodni postovi:   
Započni novu temu   Odgovori na temu    Zemljani -> Prehrana Vremenska zona: GMT + 02:00.
Prethodna  1, 2, 3, 4, 5  Sljedeća
Stranica 2 / 5.

Forum(o)Bir:  
Ne možeš otvarati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš glasovati u anketama.