Zemljani Zemljani
Košnica puna ljubavi

FAQFAQ   PretražnikPretražnik   ČlanstvoČlanstvo   Korisničke grupeKorisničke grupe   RegistracijaRegistracija 
 ProfilProfil   Privatne porukePrivatne poruke   LoginLogin 

Filo

Započni novu temu   Odgovori na temu    Zemljani -> Vrtlarski dnevnici
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
filo

PostPostano: 2.2.2015. pon. 18:55    Naslov: Filo Citiraj i odgovori

Ako nekog zanima ovdje se može vidjet moj pregled aktivnosti Razz
http://www.plantea.com.hr/gradski-vrt-varazdin-2014

50m2 je bogčija , ali za početak posluži.

Mislim da je bila dobra sezona, jedino su mi sve rajčice propale (više od 50 kom) pa bi ih sljedeće godine pokušal zaštitit ako budu bile duge kiše. (ili u startu odustat od njih, pa sadit nešto sigurno).
Pokušal sam sijat razne slabo poznate biljke (ashwagandha, maca, piskavica, kikiriki, gotu kola, pasji trn...), no uspjeh je, izuzev ashwagandhe, izostal vjerojatno zbog loše vremenske sezone.
[Vrh]
Korisnički profil Pošalji privatnu poruku
ogi
Site Admin

PostPostano: 3.2.2015. uto. 12:05    Naslov: Citiraj i odgovori

Filo svaka čast! Lijep vrt i vrtlarski dnevnik! respekt

www.plantea.com.hr je tvoj site?
Jesi bio u “Dišem, kopam, čeprkam…”?? Smile

Da, 50m2 je stvarno premalo, ja bi parcele u gradskim vrtovima podijelio na 200m2

Što pripremaš za ovu sezonu? skace od srece
[Vrh]
Korisnički profil Pošalji privatnu poruku Posjeti Web stranice
filo

PostPostano: 4.2.2015. sri. 14:52    Naslov: Citiraj i odgovori

nisam bil u dokumentarcu (nisam ga ni gledal).
nekom je i 50m2 tamo puno, meni je želja nabavit veće zemljište kad istražim svoje potrebe - zasad mi je minimalac u mislima veličina barem pola nogometnog terena.
za sam vrt mi ne treba baš jako puno, no htjel bi voćnjak, pa razno bobičasto bilje, lješnjaci, orasi, polje bundeva radi ulja, pa ljekovito bilje i još puno toga - čak bi i veliki čičak sadil mada ga se nalazi u prirodi.
bolje da je zemljište višak nego da ga je premalo.
a puno toga isprobavam, npr uzimam različite reznice i nejestivih biljaka (magnolija, forzicija...) pa budem kasnije nekud trebal sa svim tim..
imamo ogromna zemljilšta u lici i tamo je raj, ali je klima nezgodna. pola godine je zapravo zima.

Plantea je moj sajt koji uređujem s prijateljicom, bavim se web programiranjem pa mi se tu učinila dobra ideja imat nešto svoje i radit kvalitetno, a bome puno više tako naučimo jer svaki puta kad otkrijemo neku novu dosad nepoznatu biljku ili gljivu poslikamo i istražimo i tako stvaramo neku bazu, dok bi inače vjerojatno brzo zaboravili. ima tu raznih planova al treba proć vrijeme, tek smo počeli. u konačnici bi htjeli imat čim više svojega, od hrane pa do drugih stvari.
[Vrh]
ogi
Site Admin

PostPostano: 4.2.2015. sri. 17:57    Naslov: Citiraj i odgovori

Super, staviti ću link tu gore na forumu palac

Naravno da je bolje imati više zemlje ali uzmi u obzir i održavanje, vjerojatno ćeš trebati neki manji traktor ili uslugu susjeda s traktorom.
Kako to da spominješ Liku? Preselio bi se?
Zašto ne okolica Varaždina?
[Vrh]
Korisnički profil Pošalji privatnu poruku Posjeti Web stranice
filo

PostPostano: 5.2.2015. čet. 13:05    Naslov: Citiraj i odgovori

mislim da su mi tačke čist dovoljne, mada ne znam, možda s vremenom da.
ma ne kažem da ću se preselit, nije to baš samo tak, samo razmišljam... u lici ima puno zemljišta, čisto je i nema ljudi što je veliki plus. zemljište je u prostranoj, kosinjskoj dolini kroz koju prolazi rijeka lika ali ima ga još puno u brdima gdje već ima preko stotinjak šljiva. mislim da nema boljeg mjesta. nezgodno je zbog zime i hladnoće zbog ogrjeva, a kad se otapa snijeg polja su pod vodom pa na polju ljudi sade samo jednogodišnje biljke.

uglavnom, imam planove za malo veće stvari od običnog vrta za zelenjavu al otom potom Razz
[Vrh]
Prethodni postovi:   
Započni novu temu   Odgovori na temu    Zemljani -> Vrtlarski dnevnici Vremenska zona: GMT + 02:00.
Stranica 1 / 1.

Forum(o)Bir:  
Ne možeš otvarati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš glasovati u anketama.