Zemljani Zemljani
Košnica puna ljubavi

FAQFAQ   PretražnikPretražnik   ČlanstvoČlanstvo   Korisničke grupeKorisničke grupe   RegistracijaRegistracija 
 ProfilProfil   Privatne porukePrivatne poruke   LoginLogin 

Drug Mile
Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6

Započni novu temu   Odgovori na temu    Zemljani -> Vrtlarski dnevnici
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
Breskvica

PostPostano: 20.5.2012. ned. 22:51    Naslov: Citiraj i odgovori

Drug Mile je napisao/la:
Recimo bob sam kupio u sjemenarni, pa je umočen u nešto crveno.

to je sjeme tretirano fungicidima...
[Vrh]
Korisnički profil Pošalji privatnu poruku
Drug Mile

PostPostano: 22.5.2012. uto. 15:20    Naslov: Citiraj i odgovori

Evo kako sad izgleda ona živa ograda, meni se baš sviđa.

[Vrh]
Luna

PostPostano: 23.5.2012. sri. 15:40    Naslov: Citiraj i odgovori

Je, lijepa je Wink
[Vrh]
Korisnički profil Pošalji privatnu poruku Posjeti Web stranice
SilveK

PostPostano: 16.6.2012. sub. 16:47    Naslov: Citiraj i odgovori

I meni bude trebala tako gusta ograda, morala bum i ja nešto slično probati Smile Ono treće na slici uz slanutak i luk je ispao bob, ne?
[Vrh]
Drug Mile

PostPostano: 20.6.2012. sri. 01:12    Naslov: Citiraj i odgovori

Da, izgleda... dugo nisam bio u vrtu jer sam stalno na nekom putu, ali zadnji put kad sam gledao izgledalo je kao jako puno luka, slanutka i boba, a drugo ništa. Kad raskopam malč vidim male, slabašne klice tko zna čega, vjerojatno kišovito vrijeme nije baš bilo idealno za moj izmalčirani vrt, bilo bi bolje da je sunce pržilo kako sam se bojao da će biti.

Nadam se da će sad biti prilike pa da pogledam je li u međuvremenu još nešto niknulo
[Vrh]
Drug Mile

PostPostano: 23.6.2012. sub. 23:16    Naslov: Citiraj i odgovori

Rotkvice ogromne, kao stisnuta šaka. Dobar dio otišao u cvijet, očito sam debelo zakasnio s berbom. Drugi dio je još u redu, to sam pobrao. Okus fantastičan, ogulio nekoliko i pojeo onako kao jabuke.
[Vrh]
pkristo

PostPostano: 2.7.2012. pon. 10:39    Naslov: Citiraj i odgovori

Drug Mile je napisao/la:
Rotkvice ogromne, kao stisnuta šaka. Dobar dio otišao u cvijet, očito sam debelo zakasnio s berbom. Drugi dio je još u redu, to sam pobrao. Okus fantastičan, ogulio nekoliko i pojeo onako kao jabuke.

A osjećaj - priceless, ha? Wink
[Vrh]
Drug Mile

PostPostano: 2.7.2012. pon. 11:02    Naslov: Citiraj i odgovori

Priceless!

Ajme da vidiš taj vrt, prava džungla. Puno korova koji nisam čupao jer nisam bio siguran što je, i sad između nekakvih ogromnih listova divlje biljke izrastao slanutak, ima divljeg cvijeća, kapule, i sve raste jedno preko drugog. Naravno, vrt nikad nije zaliven, a zapravo nisam ni bio u vrtu od sjetve do nedavno, jer je takvo bilo vrijeme.

Puno toga nije uopće provirilo, izgleda da nije bilo dobro vrijeme za sjetvu, ili nije izdržalo taj malč iznad sebe, ili tako nešto. A možda je još rano? Shocked Npr. sad su mi provirile mrkvice. Ne mogu vjerovati, posijane su 18.-19. travnja, bio sam siguran da to što nije niknulo, ni neće. I sad nađem male biljčice, guraju se između korova i ostalog povrća, iščupao jednu, mrkva je 100% samo je 2-3 cm duga Laughing To će biti prava avantura za brati, kao kad u livadi tražiš šumske jagode. Imam osjećaj da ću ja tako po svom vrtu tražiti povrće.

Od nametnika, jedino su lisne uši napale bob i dobro ga slistile, ali pojavila se cijela kolonija bubamara, pa sad ne znam je li taj bob dobar ili loš za moj vrt. Možda je dobro da se lisne uši bave nečim, pa ne diraju drugo bilje? Ili će se sad tako namnožiti da kad ne bude boba napasti će prvo što nađu? Ili će ovo biti švedski stol za bubamare pa će one uspješno regulirati populaciju uši? Tko zna...
[Vrh]
pkristo

PostPostano: 2.7.2012. pon. 12:19    Naslov: Citiraj i odgovori

Drug Mile je napisao/la:
Od nametnika, jedino su lisne uši napale bob i dobro ga slistile, ali pojavila se cijela kolonija bubamara, pa sad ne znam je li taj bob dobar ili loš za moj vrt. Možda je dobro da se lisne uši bave nečim, pa ne diraju drugo bilje? Ili će se sad tako namnožiti da kad ne bude boba napasti će prvo što nađu? Ili će ovo biti švedski stol za bubamare pa će one uspješno regulirati populaciju uši? Tko zna...

Za lisne uši trebaš saditi kamilicu - lisne uši sve odu na nju pa će ti i bob preživjeti. Ovako im je on bio najzanimljiviji. Svakako bi dobro došao buhač. Ja sam ga nabavio od Jasne iz Splita (prima). Cvijeće je uvijek dobrodošlo u vrtu jer privlači korisne kukce. Treba to još proučavati, u svakom slučaju. Mi smo tek pioniri! Wink
[Vrh]
Luna

PostPostano: 4.7.2012. sri. 10:19    Naslov: Citiraj i odgovori

Drug Mile je napisao/la:
Ili će ovo biti švedski stol za bubamare pa će one uspješno regulirati populaciju uši? Tko zna...

Da, pusti ih nek se časte Smile Da li imaš i mrava uokolo? Oni raznose liinke ušiju, možda da probaš i tlo zaliti juhom od pelina.
Kod mene su recimo došle zlatice na krumpir, a par redova dalje sam uočila smrdljive martine. Samo mislim da će proći stoljeće u čekanju da se martini razmnože brojniji od zlatica Very Happy
[Vrh]
Drug Mile

PostPostano: 4.7.2012. sri. 10:28    Naslov: Citiraj i odgovori

Imam puno mravinjaka. Posadio sam nekoliko lavandi, ali mislim da će mi trebati puno više. Čekam jesen pa da posadim još.
[Vrh]
Drug Mile

PostPostano: 22.7.2012. ned. 11:18    Naslov: Citiraj i odgovori

Sličica iz vrta. Imam i u puno većoj rezoluciji (3,5 MB), ako netko želi vidjeti bubamarino oko Smile

[Vrh]
ogi
Site Admin

PostPostano: 22.7.2012. ned. 13:17    Naslov: Citiraj i odgovori

Kaj to bubamare tamane lisne uši?
[Vrh]
Drug Mile

PostPostano: 22.7.2012. ned. 13:39    Naslov: Citiraj i odgovori

Meni tako izgleda. Odnosno, do sad sam za to samo čuo i čitao, a sad sam i vidio biljku (neki korov) punu uši, i možda desetak bubamara se motaju uko tih uši. Imao sam drugog posla pa nisam dugo promatrao... Inače do nedavno nisam uopče vidio ni jednu bubamaru u vrtu, već više od godinu dana kako dolazim tamo. Mislio sam da ih i nema, da ih moram negdje sakupiti pa donijeti u vrt. Ali čim su se pojavile uši, evo i bubamara.
[Vrh]
Prethodni postovi:   
Započni novu temu   Odgovori na temu    Zemljani -> Vrtlarski dnevnici Vremenska zona: GMT + 02:00.
Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6
Stranica 6 / 6.

Forum(o)Bir:  
Ne možeš otvarati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš glasovati u anketama.