Zemljani Zemljani
Košnica puna ljubavi

FAQFAQ   PretražnikPretražnik   ČlanstvoČlanstvo   Korisničke grupeKorisničke grupe   RegistracijaRegistracija 
 ProfilProfil   Privatne porukePrivatne poruke   LoginLogin 

Zašto svi ne živimo 130 godina?
Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sljedeća

Započni novu temu   Odgovori na temu    Zemljani -> Zdravlje
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
Mango

PostPostano: 12.12.2016. pon. 12:27    Naslov: Citiraj i odgovori

ogi je napisao/la:
Mango je napisao/la:
Dokumentacija pokazuje da Bernando nije rođen 1901 kako tvrdi,već 1907- 1910godine

Valjda čovjek zna kada je rođen, misliš da laže?
Zašto bi lagao? Koja dokumentacija?

Ujak mog tate je umro u 102., u 97. je sa mnom išao na tavan po dugačkim i strmim ljestvama bez problema.
Bio je uvijek vitak, na posao i sa posla je uvijek išao pješice umjesto tramvajem.
Govorio je da bi tako, kroz cijenu karte, svaki dan uštedio dva kruha, jedan dok ide na posao, drugi u povratku.

Piše "based on documented records".Bernando je dostigao veliku popularnost i teško da je to moglo proći bez sprovedene istrage.Pa su nađene neke zabiljške:

1930 US Census?
Josaphine Smith Wife F 28 Florida
James Smith Head M 37 Florida
Elizabeth Lewis Sister F 29 Florida
Curtis Shelby Lodger M 27 Tennessee
Gertrude Shelby Lodger F 26 Florida
Bernardo Lapallo Lodger M 22 Cuba
Rose L Lapallo Lodger F 20 New Jersey
Mamie Turner Lodger F 43 Alabama

1934 Marriage Record
Name: Bernardo La Pallo
Event Date: 18 Jun 1934
Event Place: Manhattan, New York, New York, United States
Marital Status: Widowed
Race: Black
Birthplace: Monlindo, S.C.
Father's Name: Bernardo
Mother's Name: Rivers
Spouse's Name: Ida Small
Spouse's Gende: Female
Spouse's Age: 23
Spouse's Marital Status: Single
Spouse's Race: Black
Spouse's Birthplace: Jersey City, N. J.
Spouse's Father's Name: Robert
Spouse's Mother's Name: Ella Hendrick

1940 US Census??
William Pincard Head M 47 Illinois
Fern Pincard Wife F 43 Kansas
William Pincard Son M 12 Manila
Forbes Pincard Son M 8 Manila
Bernardo La Pallo Butler M 32 Brazil <- Listed as White

Bernando je stekao svjetsku slavu i dosta je tu love u igri bilo,tako da nebi bilo neko čudo da je namjerno dodao godine.A i moguće je da datum rođenja nije ni precizno znao,jer u davna vremena kod nižeobrazovanih ljudi takve stvari često ni nisu bilježene.Ali opet ako se u mladosti cijelo vrijeme izjašnjavao da je rođen oko 1908 zašto je onda naknadno to promijenio?
[Vrh]
Korisnički profil Pošalji privatnu poruku
ogi
Site Admin

PostPostano: 12.12.2016. pon. 12:46    Naslov: Citiraj i odgovori

Mango je napisao/la:
Bernando je stekao svjetsku slavu i dosta je tu love u igri bilo,tako da nebi bilo neko čudo da je namjerno dodao godine.A i moguće je da datum rođenja nije ni precizno znao,jer u davna vremena kod nižeobrazovanih ljudi takve stvari često ni nisu bilježene.Ali opet ako se u mladosti cijelo vrijeme izjašnjavao da je rođen oko 1908 zašto je onda naknadno to promijenio?

Bilo bi npr. zanimljivo vidjeti kada je išao u školu.
Ako je lagao sa godinama, tko zna što je sve laž vezano za njegovu prehranu Confused
[Vrh]
Korisnički profil Pošalji privatnu poruku Posjeti Web stranice
Mango

PostPostano: 12.12.2016. pon. 13:08    Naslov: Citiraj i odgovori

O prevarama i mitovima vazanih za starost http://www.grg.org/calmentfraud.html
Prilično dugačak spis.Tu je i Bernando.
[Vrh]
Mango

PostPostano: 12.12.2016. pon. 14:10    Naslov: Citiraj i odgovori

ogi je napisao/la:
Mango je napisao/la:

Bilo bi npr. zanimljivo vidjeti kada je išao u školu.
Ako je lagao sa godinama, tko zna što je sve laž vezano za njegovu prehranu Confused

Neznam kako je bilo na području New Yorka u vremenu prvog svjetskog rata,u Evropi znam da u većini zemalja nije bilo obaveznog školovanja(Britanija je izuzetak) i nisu se svi školovali,čak bi rekao da na našem području većina ni nisu išla u školu tada.
Bernando je mijenjao iskaz par puta,prvo je pričao da je rođen u Brazilu i doselio sa 5godina,onda da je rođen u Njujorku.Čak postoje i neki dokazi da je identitet zamijenio sa Bernardom(ne Bernandom) sa Kube.Cijela ta njegova priča je dosta mutna.
[Vrh]
ogi
Site Admin

PostPostano: 14.12.2016. sri. 11:11    Naslov: Citiraj i odgovori

"What he suspects is going on in Acciaroli is good genes, and a great diet. The population of course sticks to the local Mediterranean diet, which is heavy in heavy in fish, olive oil, and rosemary - a herb scientists have become increasingly interested in.

"[N]ot only is rosemary rich in calcium, iron, and Vitamin B, but laboratory tests also found that it is full of antioxidants and anti-inflammatory compounds; further studies suggest that rosemary can also act as an anti-tumour agent," Giulia Aloisio Rafaiani reports for the Britaly Post.

"[E]very meal they have the plant rosemary in almost everything they cook with," Maisel told NPR. "Whatever form they put it in has been shown in scientific studies to reduce cognitive and prevent cognitive dysfunction and some ageing."

http://www.sciencealert.com/scientists-are-investigating-why-people-in-this-tiny-italian-town-keep-living-to-100
[Vrh]
Mango

PostPostano: 14.12.2016. sri. 14:15    Naslov: Citiraj i odgovori

Mislim da se na datom linku prilično razbacuje brojkama,znači 20posto od ljudi koji dožive 100godina doživi i 110,ispada da selo ima oko 60 ljudi od preko 110godina,ali nisu kao sigurni.
Selo po brojnim podacima sa googla ima 700ljudi,a ne 2000 kao što tu piše i na mnogim stranicama se spominje da tek malo više od svakog 10og čovjeka ima preko 100godina,navodi se brojka od 81og stogodišnjaka(za razliku od 300sa date stranice).
Ipak i to je prevelika brojka i moguće lako da je prevara.
https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_Italian_supercentenarians
Kako se vidi iz linka niko od 100najstarijih u Italiji ikada ne živi,nit je živio u tom mjestu,to selo nalazi se u regiji Campania i samo jedna
žena od 100najstarijih ikad u Italiji imala je 111godina,a da je rođena i živjela u toj regiji,međutim ni ona nije iz tog sela.Ono što je dokumentirano je da niko iz tog sela nema preko 110godina,nit je ikad imao.Inače kad bi neko dao valjanu dokumentaciju i prošao provjeru bio bi uvršten u ovu listu.Bojim se da je ovo još jedna prevara,u svrhu sticanja novaca od turizma.Bio sam u Italiji i uvjerio sam se koliko je to korumpirana država.
Zasada vjerujem da nema te magične travke koja može usporit proces starenja.Sve dok se nejave neka provjerena i uvažena istraživanja i brojke.
[Vrh]
ogi
Site Admin

PostPostano: 14.12.2016. sri. 15:12    Naslov: Citiraj i odgovori

Mango je napisao/la:
Zasada vjerujem da nema te magične travke koja može usporit proces starenja.Sve dok se nejave neka provjerena i uvažena istraživanja i brojke.

Prema hvalospjevima, ružmarin zvuči prilično magično Smile
Ljekovito bilje usporuje procese starenja jer nam pomaže da duže sačuvamo zdravlje.

Što se tiće ukupnog broja stanovnika i onih preko 100g, možda ne uspoređuješ podatke iz iste godine.
[Vrh]
Mango

PostPostano: 14.12.2016. sri. 18:14    Naslov: Citiraj i odgovori

http://www.vecernji.hr/zanimljivosti/koja-je-njihova-tajna-znanstvenici-istrazil-talijansko-selo-puno-stogodisnjaka-1111290

Podaci su od rujna ove godine i isto stoji na masi drugih inozemnih portala.Dok na drugoj grupi portala kao link koji navodiš stoji podatak od 300 trenutnih stogodišnjaka,a članci su također ove godine objavljeni.
Nažalost cijeli internet je pretrpan raznim lažima,mitovima,preuveličavanjima i trikovima da se nešto pogrješno shvati.I čovjek ostaje zbunjen u šta točno da vjeruje.Isto kako je masa kupovala i kupuje magične "Hunza koštice" vjerovajući masovnim internet tekstovima.
Inače u razvijenim državama 1 na 8000 ljudi uspije proslavit 100i rođendan i zato je ova priča(i jedna i druga verzija) jako sumljiva,jer tamo onda obzirom na navodne brojke skoro svako doživi 100godina.
Italija spada u razvijenije zemlje i lako se stvari raskrinkaju(kao Bernandov slučaj) uvidom u popise stanovništva(a vjerujem da su ti podaci sačuvani) zato vjerojatno niko od tih navodnih superstarih 110+ ljudi nije dospio na listu talijanskih supercentenariansa,jer za doći na tu listu moraju se svi ključni podaci podudarat.

Promjena u prehrani može značajno poboljšat zdravlje pogotovo ako se neko ranije hranio vrlo loše,ili je bio osjetljiv na neke sastojke,ali za ić preko 100godina mislim da nema te hrane koja će to omogućit bez jakog genetskog faktora.
Ako se pogleda ishrana najstarijih ljudi svijeta,najčešče nema tu ništa specijalno,najstarija žena na svijetu izjavila je da jede svaki dan 3jaja i kekse i to je uglavnom to kako kaže.
Kako je rekao moj jedan profesor u školi dok je nešto objašnjavao "ljudski vijek je 90godina",onda su se javili učenici koji su tvrdili pa ima i od preko 100.On je odgovorio da graf preživjelih na 90godina skoro dostiže nulu i onda se polako do 120e spušta na apsolutnu nulu.Kako je rekao najžilaviji padaju oko 90-e,a ti preko 100godina su fenomeni.Kako brojke kažu 1 na 8000 i to u razvijenijim državama.
[Vrh]
Mango

PostPostano: 14.12.2016. sri. 21:42    Naslov: Citiraj i odgovori

U vezi ishrane službeno certificirane najstarije žene svijeta(a i živućeg ljudskog stvorenja) isprva sam prenio informaciju sa hrvatskog portala
http://www.24sata.hr/news/ro-ena-u-19-stoljecu-emma-morano-salvi-117-ro-endan-501078
Znači jaja i keksi kao većinom,mada ima stranica gdje je to detaljnije objašnjeno
http://www.telegraph.co.uk/news/2016/05/13/the-secret-to-longevity-is-eating-two-raw-eggs-a-day-says-newly/

Kako tu stoji to su mlijeko i keksi za doručak,a za ručak griz i kuhano jaje,poslje još 2jaja sirova i cijeli dan pomalo mljevenog mesa.Večera se ne navodi,ali na drugim sajtovima se spominje piletina i da unosi vrlo malo i voća i povrća.Kao razlog za dugovječnost,navodi sirova jaja i meso.
Međutim otprilike 6mjeseci nakon te izjave veli da je meso izbacila jer misli da bi se moglo pretvoriti u tumor,da li joj je tu tezu neko usadio ili je sama do toga došla ostaje upitno.2sirova jaja dnevno 90godina jede kao navodnu terapiju za anemiju.
U svakom slučaju nije neka impresivna prehrana da bi se reklo da tu postoji nešto osobito da se od toga može živjet preko 117,ali očito da su geni najjači faktor,jer imala je i dvije sestre jedna 102,druga blizu 100.
[Vrh]
ogi
Site Admin

PostPostano: 16.12.2016. pet. 16:02    Naslov: Citiraj i odgovori

[Vrh]
Mango

PostPostano: 16.12.2016. pet. 18:01    Naslov: Citiraj i odgovori

Ovaj početni graf je nekakav lažnjak pošto su istraživanja pokazala da u razvijenim zemljama 1 na 8000 dostiže 100godina,a ovdje je to prikazano kao cca 3 od 100.
Kaže na tom linku da postoji dugovječni gen koji ima 1 od 10000ljudi i koji omogućava da ti ljudi žive oko 20godina dulje od ostalih.Mislim da to još nije pouzdano utvrđeno da li se radi o jednom genu,ili seriji gena.
[Vrh]
ogi
Site Admin

PostPostano: 17.12.2016. sub. 09:12    Naslov: Citiraj i odgovori

Mislim da geni nisu toliko važni, npr. djeca debljih roditelja često imaju višak kilograma i svi odmah krive zajedničke gene umjesto zajednički odnos prema hrani. Isto se odnosi i na dijabetes tip 2.
Mislim da najveću razliku čini nezadovoljan život pod stresom sa jedne i laganica u miru i sreći s druge strane.
Što brzo gori obično i brzo izgori, ako nemaš vremena za sebe, stalno si nabrijan 100/h i izložen raznim vrstama stresa u prekomjernoj količini, to mora rezultirati ubrzanim starenjem i nastankom bolesti.
[Vrh]
Mango

PostPostano: 17.12.2016. sub. 12:08    Naslov: Citiraj i odgovori

ogi je napisao/la:
Mislim da geni nisu toliko važni, npr. djeca debljih roditelja često imaju višak kilograma i svi odmah krive zajedničke gene umjesto zajednički odnos prema hrani. Isto se odnosi i na dijabetes tip 2.
Mislim da najveću razliku čini nezadovoljan život pod stresom sa jedne i laganica u miru i sreći s druge strane.
Što brzo gori obično i brzo izgori, ako nemaš vremena za sebe, stalno si nabrijan 100/h i izložen raznim vrstama stresa u prekomjernoj količini, to mora rezultirati ubrzanim starenjem i nastankom bolesti.

Ima istine u tome,stres utječe na razvoj bolesti.
Ali mislim ipak da znanost ne griješi u tome kad spominje jak genetski faktor kao jedino objašnjenje za 110+.Znao sam dosta ljudi po selima koji su živjeli lagodno,bestresno,bili fizički aktivni i hranili se slično kao Emma Morano(117 godina) pa su svi živjeli većinom oko 80-85godina,a neki sa uranjenijim karcinomom ili srčanim/moždanim udarom umrli i puno ranije.Ti od 80+ već su im se ruke tresle,bili su nagluhi,senilni,teško se kretali,često i apoteka tableta kući,znalo se da nemogu još dugo.
A sad zašto Emma Morano živi 117+,a većina sa identičnim stilom prehrane i duhovnim stanjem 80-85godina?
Kako stoji u jednom tekstu,zajednički svim tim 110+ jedino je u tome što sa ama baš svi cijeli život bili mršavi,mada vjerujem da ogromna većina to nije forsirala dijetama i vježbom,već genetski imaju takav metabolizam.Lako je bit mršav u 20oj,ali poslje toga ogromna većina se udeblja,kao posljedica pogoršanja metabolizma.
[Vrh]
ogi
Site Admin

PostPostano: 17.12.2016. sub. 13:24    Naslov: Citiraj i odgovori

Ujak mog tate (102.) je uvijek bio mršav, ne kost i koža već samo ravnog trbuha.
Bilo bi zanimljivo istražiti povezanost dugovječnosti sa stanjem crijeva i pozadinskih upala.
[Vrh]
ogi
Site Admin

PostPostano: 31.12.2016. sub. 15:04    Naslov: Citiraj i odgovori

Šjor Branko Šegović - "I u 90. godini plešem svaki dan!"

Šegović je rođen je 1922. godine u Splitu. Tu je polazio osnovnu školu i realnu gimnaziju do 6. razreda, a preostala dva završio u Zagrebu, kamo se njegova obitelj preselila. Kao dobitnik državne stipendije, u Švicarskoj upisuje studije etnologije, a potom i pravo. Tu boravi sve do kraja II. svjetskoga rata, i već tada ostvaruje i romaneskne priloge u svom životopisu – naime, bio je članom švicarske nogometne i rukometne reprezentacije. A takvim vas crticama šjor Branko kroz razgovor redovito iznenadi…

Koja je tajna Vaše vitalnosti i energije kojom, s obzirom na godine, uspijevate i dalje tako aktivno živjeti te ostati u profesionalnoj formi?

Moj je otac bio strastveni pušač, a ja i moj brat nikada u životu nismo ni stavili cigaretu u usta, a kamoli je probali. Jednom sam još kao vrlo mali probao kavu, i od tada je više nikada nisam okusio. Kategorički tvrdim da je jako bitna i fizička aktivnost. I danas ja znam pješačiti po 20-30 kilometara. Poučavam folklor u okolnim mjestima te tamo idem pješice. Krenem polako par sati ranije, jer su mi probe navečer. Gurman sam, ali vodim računa o ishrani. Još jedna stvar. Mene doma zovu »Medo« jer mjesečno trošim dva kilograma meda. Također sam i velika »skitnica«. Volim se zabavljati i družiti s mladima. Tako sam za Novu godinu s članovima KUD-a »Dalmacija« iz mjesta Dugi Rat, do šest ujutro bio u provodu.

Govorim šest stranih jezika – francuski, talijanski, češki, portugalski, norveški, solidno i japanski. U Japanu sam održao i jedno predavanje, jest da je bilo malo smijeha, ali… Volim uvijek naučiti nešto novo.
[Vrh]
Prethodni postovi:   
Započni novu temu   Odgovori na temu    Zemljani -> Zdravlje Vremenska zona: GMT + 02:00.
Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sljedeća
Stranica 4 / 6.

Forum(o)Bir:  
Ne možeš otvarati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš glasovati u anketama.