Zemljani Zemljani
Košnica puna ljubavi

FAQFAQ   PretražnikPretražnik   ČlanstvoČlanstvo   Korisničke grupeKorisničke grupe   RegistracijaRegistracija 
 ProfilProfil   Privatne porukePrivatne poruke   LoginLogin 

SilveKin biovrt
Prethodna  1, 2, 3, 4  Sljedeća

Započni novu temu   Odgovori na temu    Zemljani -> Vrtlarski dnevnici
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
ozi

PostPostano: 14.6.2011. uto. 12:08    Naslov: Citiraj i odgovori

divno, hvala ti što dijeliš slike i znanje ovdje:)
[Vrh]
Korisnički profil Pošalji privatnu poruku
pkristo

PostPostano: 16.6.2011. čet. 11:06    Naslov: Citiraj i odgovori

Vrt izgleda stvarno odlično. Prepun raznobojnog cvijeća. Da li bi bilo pametno staviti neke stazice, od recimo drvenih oblutaka, kako se ne bi baš svuda gazilo?
[Vrh]
SilveK

PostPostano: 16.6.2011. čet. 23:59    Naslov: Citiraj i odgovori

Ima stazica, samo se baš ne vide Very Happy Cijeli vrt su uzdužne gredice, dakle gore-dolje se je lako kretati, mali je problem lijevo-desno, treba gaziti preko gredica, tu i tamo stanem na gredicu. A sad dok zaraste (a u međuvremenu od te snimke je prilično zarastao) prilikom prolaska kroz vrt treba na puno mjesta dizati noge visoko Very Happy A staze možda nisu jako uočljive jer nisu puno niže od gredica, i one su mi prostor za kompostiranje - tu stavljam sav prošlogodišnji krupniji otpad, i ovogodišnji korov, i do iduće godine to je na licu mjesta sve razgrađeno, i plus tome, ne raste korov po stazama - a to je stvarno veliki bonus, jer na vrtu br 2 se staze prve zazelene od korova (ove godine imam još 1 vrt na parceli pokraj, klasični povrtnjak na tetinoj parceli, pa radim usporedbu oba vrta Smile )
[Vrh]
Korisnički profil Pošalji privatnu poruku Posjeti Web stranice
Drug Mile

PostPostano: 17.6.2011. pet. 08:43    Naslov: Citiraj i odgovori

Nevjerojatno, stvarno lijepi vrt. Ovo s kompostom na stazicama mi se posebno sviđa, praktično i učinkovito.
[Vrh]
SilveK

PostPostano: 3.1.2012. uto. 23:01    Naslov: Citiraj i odgovori

moram se pohvaliti da sam nedavno kupila nešto nove zemlje Very Happy

Na slijedećoj fotki je parcela koju sam kupile pred nešto više od godinu dana, predvidjela sam ju za šumski vrt, ali nažalost dogodilo se je to da se je prošle godine 4 puta izlijala tu kanalizacijska voda radi kvara na prepumpnoj stanici...strašno, tako da ova parcela sad na kraju bude morao biti samo ukrasni, a ne jestivi dio placko placko , nakon 4.tog puta sam sve prijavila inspekcijama...ali kako stvari stoje kod nas, samo će firma platiti kaznu, a niti jedna od inspekcija nema instrumente niti ovlaštenja narediti sanaciju tla, a to je ono što sam prema Zakonu o zaštiti okoliša očekivala ...to je naša država, što reći...strašno

Dakle ovo je dolje ravno poslije vrta i voćnjaka

pogled s druge strane - ovu najnižu točku i nepropusnu ilovaču na tom mjestu ću iskoristiti za kreiranje jezerca na proljeće, da se tu mogu skupljati žabe i druga korisna stvorenja Smile

e sad pogled s te iste pozicije prema zapadu - tu je dakle prilazna cesta koju su napravile Međ.vode d.o.o. do prepumpne stanice, a ove parcele su iza sela, iza vrtova kuća, i sve do glavne ceste postoji 11 parcela od prepumpne stanice, pa zatim parcela s prepumpnom stanicom, i naša parcela, s prvih fotki

mi smo kupili 3,4,5 i 6-tu, dakle u tom nizu prvo je naša koju smo kupili pred godinu dana, ona na koju su MV izlijale kanalizaciju, pa MV s tom stanicom, pa 2 parcele, i opet su te naše nove parcele, prilično blizu, a imam i cestu pokraj njih

pogled s strane bliže vrtovima, i ova 2 oraha su naša, a iza se vide i topole koje su tu niknule

planirala sam kupiti tu sve u nizu sve do glavne ceste, ali dio ljudi još nisam našla, a dio, oni s druge strane, još ne žele prodati, jer misle da će tu biti jednog dana gradilišta, ali neće, to je van građevinske zone.

pogled s strane glavne ceste, za orijentaciju ravno iza možete vidjeti naš veliki hrast. A htjela sam kupiti i parcele s druge strane te prilazne ceste, već sam i počela s dogovorima, ali tu je još veći kaos s nerješenim papirima i država je upisana u ime ovrhe na jedan udio, pa se zasad ne bi u to mješala.

Sad opet imam neke nove brige s tom novom parcelom, vrtovi kuća su iznad, i njive, i sve to visi prema dolje, a oni tretiraju tu svačim...nekaj bum morala gusto posaditi s te južne strane, i nekaj kaj asorbira puno vode, možda vrbe

Uglavnom, na ovoj parceli ću nasaditi šumski vrt, kombinciju starinskih sorti jabuka, krušaka i nekog drveća, zasad imam u planu bukvu, lipu, divlji kesten...i još puno toga, koliko će biti mjesta Smile
[Vrh]
ogi
Site Admin

PostPostano: 4.1.2012. sri. 09:04    Naslov: Citiraj i odgovori

SilveK je napisao/la:
4 puta izlijala tu kanalizacijska voda radi kvara na prepumpnoj stanici...strašno, tako da ova parcela sad na kraju bude morao biti samo ukrasni, a ne jestivi dio placko placko

trlja oci placko

Na sreću ti cvijeće voliš više od svega, siguran sam da ćeš dobro iskoristiti i tu zemlju palac
Lijepo je da imaš želju i mogućnosti širiti svoj mali raj Smile
[Vrh]
Luna

PostPostano: 4.1.2012. sri. 11:19    Naslov: Citiraj i odgovori

SilveK je napisao/la:
dogodilo se je to da se je prošle godine 4 puta izlijala tu kanalizacijska voda

Malo crnog humora - bar je dobro pognojena Very Happy

Veselim se nastavku tvoje priče s novih parcela Smile
[Vrh]
RozaGroza

PostPostano: 21.2.2012. uto. 16:17    Naslov: Citiraj i odgovori

Obožavam gledati slike tvog vrta!
[Vrh]
SilveK

PostPostano: 22.3.2012. čet. 11:11    Naslov: Citiraj i odgovori

Hvala Smile
jkoj opet kaskam, budem vam uskoro pokazala nonosti iz vrta, radim trenutno rekonstrukviju te parcele koja je bila potopljena kanalizacijom i to bude mali parkić Very Happy a imam i neke nove parcelice za pokazati
[Vrh]
SilveK

PostPostano: 13.5.2012. ned. 15:18    Naslov: Citiraj i odgovori

Pozdrav!

Konačno, nakon nekoliko godina odgađanja, organiziram dane otvorenih vrata u vrtu, biti će 26.05.2012.
Ako je tko zaintersiran molim da mi se obavezno najavite na mail:)

http://biovrt.com/2012/05/13/dani-otvorenih-vrata-udruge-biovrt-u-skladu-s-prirodom/

A da, od nedavno postoji i Udruga, i opg:)
[Vrh]
SilveK

PostPostano: 16.6.2012. sub. 16:49    Naslov: Citiraj i odgovori

Evo novog priloga snimljenog u mom vrtu 24.05.Smile

[Vrh]
ogi
Site Admin

PostPostano: 16.6.2012. sub. 23:09    Naslov: Citiraj i odgovori

Zakaj ne stavljaš filmeke?! respekt
[Vrh]
SilveK

PostPostano: 24.6.2012. ned. 15:49    Naslov: Citiraj i odgovori

joj da, pozabila sam staviti taj filmić Smile

Evo par novijih fotki, moj vrt prepun makova, obožavam ih

pa parcela heljde u cvatu

tikve golice, vidi se i heljda pokraj

[Vrh]
pkristo

PostPostano: 2.7.2012. pon. 10:38    Naslov: Citiraj i odgovori

Mak je prekrasan, no tvoja heljda i tikve mi liče na primjer monokulture - to ja izbjegavam.
No vrt ti je prekrasan! Wink
[Vrh]
Luna

PostPostano: 4.7.2012. sri. 09:45    Naslov: Citiraj i odgovori

Ajme, koliko bude tikava! (jesam dobro deklinirala? Very Happy )

SilveK, koliko sati cca tjedno provedeš u vrtu (kada je 'glavna' sezona, npr. 3-8 mj)? Smile
[Vrh]
Prethodni postovi:   
Započni novu temu   Odgovori na temu    Zemljani -> Vrtlarski dnevnici Vremenska zona: GMT + 02:00.
Prethodna  1, 2, 3, 4  Sljedeća
Stranica 3 / 4.

Forum(o)Bir:  
Ne možeš otvarati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš glasovati u anketama.