Čovjek gubi milosni život samo na jedan način: svojom krivicom, na jedan jedini način: SMRTNIM GRIJEHOM!
Nestankom posvetne Milosti vene čitav nadnaravni organizam: ulivene kreposti, darovi i plodovi Duha Svetoga, blaženstva i zasluge. Svjetlo i tama ne mogu živjeti zajedno!
Najvažnije je biti u Milosti Božjoj i onda marljivo, predano koristiti svaku Milost Božju, prihvatiti, primjenjivati poput Gospe u svome životu. Marljivo se odnositi prema vremenu, vrijeme je milost. Milosti Božje utkati u svoju dušu i u svoj život.
Naša djela otkrivaju što djeluje, tko djeluje u nama. Ako nisam neka me Bog u nju stavi, u Milost, ako jesam neka me Bog u njoj sačuva.
Daj mi Isuse ispravan odnos u vremenu koje mi je dano.
Čudesan sakramenat: Sveta ispovijed.
To je lijek za stanje kada je Milost u nama ugrožena, ako je noguće svakog tjedna.
Čudesan sakramenat, predragocjen kada je netko u stanju smrtnog grijeha:
• Oholost, Škrtost, Bludnost, Zavist, Neumjerenost u jelu i piću, Srditost, Lijenost
Isus:
Dati me grešniku otvrdnulu u grijehu svetogrđe je. Samo jedan čin iskrenog kajanja, vrata su kroz koja hitam u dušu ranjenu grijehom.
Nisam li prolio krv za sve vas!
Amen