Zemljani Zemljani
Košnica puna ljubavi

FAQFAQ   PretražnikPretražnik   ČlanstvoČlanstvo   Korisničke grupeKorisničke grupe   RegistracijaRegistracija 
 ProfilProfil   Privatne porukePrivatne poruke   LoginLogin 

Božja riječ je lijek

Započni novu temu   Odgovori na temu    Zemljani -> Ljubavlju do Neba
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
ogi
Site Admin

PostPostano: 15.1.2018. pon. 16:05    Naslov: Božja riječ je lijek Citiraj i odgovori

Mili Bože, hvala Ti na svemu. Molim Te budi s nama i vodi nas.
Oprosti nam sve što nije bila ljubav. Čuvaj nas mili Bože!

Zadnja promjena: ogi; 29.6.2018. pet. 20:32; ukupno mijenjano 5 put/a.
[Vrh]
Korisnički profil Pošalji privatnu poruku Posjeti Web stranice
ogi
Site Admin

PostPostano: 15.1.2018. pon. 16:06    Naslov: Citiraj i odgovori

Dođi, Duše Presveti,
sa neba nas posjeti
zrakom svoje milosti.

Dođi, Oče ubogih,
djelitelju dara svih,
dođi, srca svjetlosti.

Tješitelju tako blag,
ti nebeski goste drag,
pun miline, hlade tih.

Umornima odmore,
u vrućini lahore,
razgovore žalosnih.

Sjaju svjetla blaženog,
sjaj u srcu puka svog,
napuni nam dušu svu.

Bez božanstva tvojega
čovjek je bez ičega,
tone sav u crnom zlu.

Nečiste nas umivaj,
suha srca zalivaj,
vidaj rane ranjenim.

Mekšaj ćudi kamene,
zagrij grudi ledene,
ne daj nama putem zlim.

Svim što vjeru imaju,
što se u te ufaju,
sedam svojih dara daj.

Daj nam krepost zaslužnu
i smrt lijepu, blaženu,
daj vjekovit svima raj.

Amen.
[Vrh]
ogi
Site Admin

PostPostano: 15.1.2018. pon. 16:09    Naslov: Citiraj i odgovori

Božja riječ je lijek

Ma kolika muka sada bila, biti će sve okej! Smile
Najjači lijek u bolesti je ljubav, ona budi, ona oživljava, ona liječi...
"Bog je ljubav i tko ostaje u ljubavi, u Bogu ostaje, i Bog u njemu." 1. Ivanova 4,16

TJESKOBA, STRAHOVI, NEIZVJESNOST, NEMIR
LJUBAV, VJERA, SVETA MISA, ISPOVIJED, OPROST, ZAHVALA, MOLITVA

"Dođite k' meni svi koji ste izmoreni i opterećeni i ja ću vas odmoriti." Matej 11,28

"Gospodine, nisam dostojan da uniđeš pod krov moj, nego samo reci riječ i ozdravit će duša moja." Matej 8,8

"Čisto srce stvori mi, Bože, i duh postojan obnovi u meni!" (Ps 51,12)

"Rosite, nebesa, odozgo, i oblaci, daždite pravednošću. Neka se rastvori zemlja da procvjeta spasenje, da proklija izbavljenje!" Izaija 45,8

"Isus im zatim ponovno progovori: "Ja sam svjetlost svijeta; tko ide za mnom, neće hoditi u tami, nego će imati svjetlost života." Ivan 8,12

"Svjetlo u tami svijetli i tama ga ne obuze." Ivan 1,5

"Tvoja riječ nozi je mojoj svjetiljka i svjetlo mojoj stazi." Psalam 119,105

"Pokazat ćeš mi stazu u život, puninu radosti pred licem svojim." Psalam 16,11

"Srce nam se u njemu raduje, u njegovo sveto ime mi se uzdamo." Psalam 33,21

"Kad je Isus sišao s gore, pohrli za njim silan svijet.
I gle, pristupi neki gubavac, pokloni mu se do zemlje i reče: "Gospodine, ako hoćeš, možeš me očistiti. Isus pruži ruku i dotakne ga se govoreći: "Hoću, očisti se!" I odmah se očisti od gube." Matej 8,1-3

"Ne budite zabrinuti za život svoj: što ćete jesti, što ćete piti; ni za tijelo svoje: u što ćete se obući. Zar život nije vredniji od jela i tijelo od odijela?
Pogledajte ptice nebeske! Ne siju, ne žanju niti sabiru u žitnice, pa ipak ih hrani vaš nebeski Otac. Zar niste vi vredniji od njih?
A tko od vas zabrinutošću može svome stasu dodati jedan lakat?
I za odijelo što ste zabrinuti? Promotrite poljske ljiljane, kako rastu! Ne muče se niti predu.
A kažem vam: ni Salomon se u svoj svojoj slavi ne zaodjenu kao jedan od njih.
Pa ako travu poljsku, koja danas jest a sutra se u peć baca, Bog tako odijeva, neće li još više vas, malovjerni? Nemojte dakle zabrinuto govoriti: `Što ćemo jesti?` ili: `Što ćemo piti?` ili: `U što ćemo se obući?` Ta sve to pogani ištu. Zna Otac vaš nebeski da vam je sve to potrebno.
Tražite stoga najprije Kraljevstvo i pravednost (milosrđe) njegovu, a sve će vam se ostalo dodati. Ne budite dakle zabrinuti za sutra. Sutra će se samo brinuti za se. Dosta je svakom danu zla njegova." Matej 6,25-34

"Radujte se u Gospodinu uvijek! Ponavljam: radujte se!
Blagost vaša neka je znana svim ljudima! Gospodin je blizu!
Ne budite zabrinuti ni za što, nego u svemu - molitvom i prošnjom, sa zahvaljivanjem - očitujte svoje molbe Bogu.
I mir Božji koji je iznad svakog razuma čuvat će srca vaša i vaše misli u Kristu Isusu.
Uostalom, braćo, što je god istinito, što god časno, što god pravedno, što god čisto, što god ljubazno, što god hvalevrijedno; je li što krepost, je li što pohvala - to nek vam je na srcu!
Što ste naučili, i primili, i čuli, i vidjeli na meni - to činite i Bog mira bit će s vama!
Uvelike se obradovah u Gospodinu što ste napokon procvali te mislite na me; mislili ste i prije, ali niste imali prigode. Govorim to ne zbog oskudice, ta naučen sam u svakoj prigodi biti zadovoljan. Znam i oskudijevati, znam i obilovati! Na sve sam i na svašta navikao: i sit biti i gladovati, i obilovati i oskudijevati. Sve mogu u Onome koji me jača!" Filipljanima 4,4-13

"I uvečer toga istog dana, prvog u tjednu, dok su učenici u strahu od Židova bili zatvorili vrata, dođe Isus, stane u sredinu i reče im: "Mir vama!" Ivan 20,19

"Ja sam s vama u sve dane do svršetka svijeta." Matej 28,20

"Bože, Ti si moj pastir, ni u čem ja ne oskudijevam. Na poljanama zelenim Ti mi daješ odmora. Na vrutke me tihane vodiš i krijepiš dušu moju. Stazama pravim Ti me upravljaš radi imena svojega. Pa da mi je i dolinom smrti proći, zla se ja ne bojim, jer ti si sa mnom! Tvoj štap i palica tvoja, utjeha su meni! Trpezu preda mnom prostireš, na oči dušmanima mojim, uljem mi glavu mažeš, čaša se moja prelijeva. Dobrota i milost pratit će mene, sve dane života moga, u tvome ću domu prebivati kroz dane mnoge." (Ps 23,1-6)

"Bože, Ti si mi svjetlost i spasenje, koga da se bojim? Ti si štit života moga, pred kime da strepim? Kad zlotvori navale na me da mi tijelo žderu, protivnici moji i dušmani posrću i padaju. Nek’ se vojska protiv mene utabori, srce se moje ne boji!" (Ps 27,1-3)

"Ne bojte se i ne plašite se jer ovo nije vaš rat, nego Božji." 2. Ljetopisa 20,15

"Ti si moj zaklon, utvrda moja, Bog moj u koga se uzdam!" (Ps 91,2)

"Izbavit će te iz ždrijela tjeskobe, k' prostranstvima bezgraničnim izvesti." Job 36,16

"Kad zovnem, usliši me, Bože spasenja mojega!
Ti si mi uvijek pomogao u tjeskobi; smiluj mi se, usliši molitvu moju!" Psalam 4,1

"Jahve je tvrđava tlačenom, tvrđava spasa u danima tjeskobe." Psalam 9,10

"Odagnaj tjeskobe srca moga, iz bojazni mojih izbavi me!" Psalam 25,17

"Radosno ću klicat` tvojoj milosti, jer si na moju bijedu pogledao, pomogao u tjeskobi duši mojoj." Psalam 31,8

"Smiluj mi se, Jahve, jer sam u tjeskobi, od jada slabi mi oko, duša i tijelo." Psalam 31,10

"U tjeskobi svojoj već mišljah: "Odbačen sam od pogleda tvoga." Ali ti si čuo glas mog zaziva dok sam tebi vapio." Psalam 31,23

"Utočište ti si moje, od tjeskobe ti ćeš me sačuvat`, odjenut` me radošću spasenja." Psalam 32,7

"Pravednici (milosrdni) zazivaju, i Jahve ih čuje, izbavlja ih iz svih tjeskoba.
Blizu je Jahve onima koji su skrušena srca, klonule duše spašava.
Mnoge nevolje ima pravednik, ali ga Jahve od svih izbavlja." Psalam 34,18-20

"I zazovi me u dan tjeskobe: oslobodit ću te, a ti ćeš me slaviti." Psalam 50,15

"Počuj mi, Bože, molitvu, ne krij se molbi mojoj: obazri se na me i usliši me! Mučim se u svojoj tjeskobi!" Psalam 55,2-3

"U dan tjeskobe vapijem k' tebi jer ćeš me uslišati." Psalam 86,7

"Kad se skupe tjeskobe u srcu mome, tvoje mi utjehe dušu vesele." Psalam 94,19

"Tada zavapiše Jahvi u svojoj tjeskobi i on ih izbavi iz svih nevolja." Psalam 107,28

"Iz tjeskobe Jahvu ja zazvah: on me usliša i oslobodi." Psalam 118,5

"Zbog imena svog, Jahve, poživi me, zbog svoje pravednosti (milosrđa) dušu mi izvedi iz tjeskobe!" Psalam 143,11

"Veselo srce razvedrava lice, a bol u srcu tjeskoba je duhu." Mudre izreke 15,13

"Odbaci tjeskobu, nemaš se čega bojati, odbaci strah jer ti se neće primaći." Izaija 54,14

"Tko će nas rastaviti od ljubavi Kristove? Tjeskoba?" Rimljanima 8,35

"Vašom vjerom bili smo utješeni uza svu svoju tjeskobu i nevolju." 1. Solunjanima 3,7

"Odvaži se i budi hrabar! Ne boj se i ne strahuj, jer kuda god pođeš, s tobom je Jahve, Bog tvoj." Jošua 1,9

"Tražio sam Jahvu, i on me usliša, izbavi me od straha svakoga." Psalam 34,5

"Kad me strah spopadne, u te ću se uzdati." Psalam 56,4

"Jahve je sa mnom i ja ne strahujem: što mi tko može?" Psalam 118,6

"Gospodin mi je pomoćnik, ja ne strahujem: što mi tko može?" Hebrejima 13,6

"Tko sluša mene, bezbrižan ostaje i spokojno živi bez straha od zla." Mudre izreke 1,33

"Neka vam srca ne klonu! Ne plašite se! Ne bojte se!" Ponovljeni zakon 20,3

"Sam Jahve ide pred tobom; on će s tobom biti; neće te zapustiti niti će te ostaviti. Ne boj se i ne dršći!" Ponovljeni zakon 31,8

"Jahve mi je svjetlost i spasenje: koga da se bojim? Jahve je štit života moga: pred kime da strepim?" Psalam 27,1

"Božje obećanje slavim, u Boga ja se uzdam i neću se bojati." Psalam 56,5

"Bog je spasenje moje, uzdam se, ne bojim se više, jer je Jahve snaga moja i pjesma, on je moje spasenje." Izaija 12,2
"Ne boj se jer ja sam s tobom; ne obaziri se plaho jer ja sam Bog tvoj. Ja te krijepim i pomažem." Izaija 41,10

"Ne boj se, jer ja sam te otkupio; imenom sam te zazvao: ti si moj!
Kad preko vode prelaziš, s tobom sam; ili preko rijeke, neće te preplaviti.
Pođeš li kroz vatru, nećeš izgorjeti, plamen te opaliti neće.
Jer ja sam Jahve, Bog tvoj, Svetac Izraelov, tvoj spasitelj.
Jer dragocjen si u mojim očima, vrijedan si i ja te ljubim."
Izaija 43,1-4

"Koga si se uplašila i pobojala da si se iznevjerila, da se više nisi mene spominjala, niti si me k srcu uzimala?" Izaija 57,11

"Ne boj ih se: jer ja sam s tobom da te izbavim," riječ je Jahvina." Jeremija 1,8

"Utrobo moja! Utrobo moja, bolujem, srce mi se razdire! Dršće mi duša!" Jeremija 4,19

"I podići ću im pastire da ih pasu te se ničega više neće bojati ni plašiti, niti će se gubiti" - riječ je Jahvina." Jeremija 23,4

"Tada me se opet dotače onaj što bijaše kao čovjek te me okrijepi.
On reče: "Ne boj se, miljeniče! Mir tebi! Budi jak! Ohrabri se!"
I dok mi to govoraše, ja se ohrabrih pa rekoh: "Govori, Gospodine, jer si me ohrabrio!
Tada će on: "Znaš li zašto sam došao k tebi?
Sad ću se vratiti da se borim protiv Kneza Perzije; a čim svršim, doći će Knez Grčke.
Ali ću ti prije otkriti što je zapisano u Knjizi istine.
Nema nikoga tko bi se sa mnom protiv njih borio, osim Mihaela, Kneza vašega." Daniel 10,19

"Isus im odmah progovori: "Hrabro samo! Ja sam! Ne bojte se!" Matej 14,27

"Pristupi k njima Isus, dotakne ih i reče: "Ustanite, ne bojte se!" Matej 17,7

"Tada im reče: "Što ste bojažljivi? Kako nemate vjere?" Marko 4,40

"Isus je čuo taj razgovor, pa će nadstojniku: "Ne boj se! Samo vjeruj!" Marko 5,36

"Hrabro samo! Ja sam! Ne bojte se!" Marko 6,50

"Čuo to Isus pa mu reče: "Ne boj se! Samo vjeruj i ona će se spasiti!" Luka 8,50

"Ne boj se, stado malo: svidjelo se Ocu vašemu dati vam Kraljevstvo." Luka 12,32

"Ne boj se, kćeri Sionska! Evo, kralj tvoj dolazi jašuć na mladetu magaričinu!" Ivan 12,15

"Ta ne primiste duh robovanja da se opet bojite, nego primiste Duha posinstva u kojem kličemo: "Abba! Oče!" Rimljanima 8,15

"Jer nije nam Bog dao duha bojažljivosti, nego snage, ljubavi i razbora." 2. Timoteju 1,7

"Straha u ljubavi nema, nego savršena ljubav izgoni strah; jer strah je muka i tko se boji, nije savršen u ljubavi." 1. Ivanova 4,18

"Ne boj se onoga što ti je trpjeti! Evo, Sotona, će neke od vas baciti u tamnicu da budete iskušani." Otkrivenje 2,10

" To vam rekoh da u meni mir imate. U svijetu imate muku, ali hrabri budite - ja sam pobijedio svijet!" Ivan 16,33

"Mir vam ostavljam, mir vam svoj dajem. Dajem vam ga, ali ne kao što svijet daje. Neka se ne uznemiruje vaše srce i neka se ne straši." Ivan 14,27

"Samo je u Bogu mir, dušo moja, samo je u njemu spasenje.
Samo je u Bogu mir, dušo moja, samo je u njemu nada moja." Psalam 62

"Jahve će se boriti za vas. Budite mirni!" Izlazak 14,14

"Neka pogled svoj Jahve svrati na te i mir ti donese!" Brojevi 6,26

"Mir tebi, mir tvome domu, mir svemu što imaš!" 1. Samuelova 25,6

"Samo je u Bogu mir, dušo moja, samo je u njemu spasenje." Psalam 62,2

"Za naše grijehe probodoše njega, za opačine naše njega satriješe. Na njega pade kazna - radi našeg mira, njegove nas rane iscijeliše." Izaija 53,5

"Evo, ja ću zaliječiti njihovu ranu, ja ću ih iscijeliti i ozdraviti i pružiti im obilje istinskoga mira." Jeremija 33,6

"Duši je mojoj oduzet mir i više ne znam što je sreća!" Tužaljke 3,17

"Dolazi tjeskoba! Tražit će mir, a mira biti neće!" Ezekiel 7,25

"On joj reče: Kćeri, vjera te tvoja spasila! Pođi u miru i budi zdrava od svojega zla!" Marko 5,34

"Bog nade napunio vas svakom radošću i mirom u vjeri da izobilujete u nadi snagom Duha Svetoga." Rimljanima 15,13

"Uostalom, braćo, radujte se, usavršujte se, tješite se, složni budite, mir njegujte i Bog ljubavi i mira bit će s vama." 2. Korinćanima 13,11

"Mir Božji koji je iznad svakog razuma čuvat će srca vaša i vaše misli u Kristu Isusu." Filipljanima 4,7

"A sam Gospodin mira dao vam mir zauvijek i na svaki način!" 2. Solunjanima 3,16

"Punina vam milosti i mira po spoznaji Boga i Isusa, Gospodina našega!" 2. Petrova 1,2

"Neka se ne uznemiruje srce vaše! Vjerujte u Boga i u mene vjerujte!" Ivan 14,1

"Tada joj Isus reče: "O ženo! Velika je vjera tvoja! Neka ti bude kako želiš." I ozdravi joj kći toga časa." Matej 15,28

"Isus će mu: "Idi, vjera te tvoja spasila!" I on odmah progleda i uputi se za njim." Marko 10,52

"A on će im: "Gdje vam je vjera?" A oni se prestrašeni u čudu zapitkivahu: "Tko li je ovaj da i vjetrovima zapovijeda i vodi, i pokoravaju mu se?" Luka 8,25

"A njemu reče: "Ustani! Idi! Tvoja te vjera spasila!" Luka 17,19

"Isus će mu: "Progledaj! Vjera te tvoja spasila." Luka 18,42

"I po vjeri u njegovo ime, to je ime dalo snagu ovomu kojega gledate i poznate: vjera u Njega vratila je ovomu potpuno zdravlje naočigled vas sviju." Djela apostolska 3,16

"A sada: ostaju vjera, ufanje i ljubav - to troje - ali najveća je među njima ljubav." 1. Korinćanima 13,13

"Kao što je tijelo bez duha mrtvo, tako je i vjera bez djela mrtva." Jakovljeva 2,26

"Slavite Jahvu jer je dobar, jer je vječna ljubav njegova." 1. Ljetopisa 16,34

"Jer ti si, Gospode, dobar i rado praštaš, pun si ljubavi prema svima koji te zazivaju." Psalam 86,5

"On je ljubav moja i tvrđava moja, zaštita moja, izbavitelj moj, štit moj za koji se sklanjam." Psalam 144,2

"Mržnja izaziva svađu, a ljubav pokriva sve pogreške." Mudre izreke 10,12

"Ti se dakle Bogu svojem vrati, čuvaj ljubav i pravednost i u Boga se svoga uzdaj svagda!" Hošea 12,7

"Kad bih sve jezike ljudske govorio i anđeoske, a ljubavi ne bih imao, bio bih mjed što ječi ili cimbal što zveči.
Kad bih imao dar prorokovanja i znao sva otajstva i sve spoznanje; i kad bih imao svu vjeru da bih i gore premještao, a ljubavi ne bih imao - ništa sam!
I kad bih razdao sav svoj imutak i kad bih predao tijelo svoje da se sažeže, a ljubavi ne bih imao - ništa mi ne bi koristilo.
Ljubav je velikodušna, dobrostiva je ljubav, ne zavidi, ljubav se ne hvasta, ne nadima se,
nije nepristojna, ne traži svoje, nije razdražljiva, ne pamti zlo;
ne raduje se nepravdi, a raduje se istini;
sve pokriva, sve vjeruje, svemu se nada, sve podnosi.
Ljubav nikad ne prestaje." 1. Korinćanima 13,1-8

"Sve vaše neka bude u ljubavi!" 1. Korinćanima 16,14

"Plod Duha Svetog je: ljubav, radost, mir, velikodušnost, uslužnost, dobrota, vjernost, blagost, uzdržljivost." Galaćanima 5,22-23

"Mi koji smo od dana, budimo trijezni, obucimo oklop vjere i ljubavi i stavimo kacigu, nadu spasenja!" 1. Solunjanima 5,8

"Ljubljeni, ljubimo jedni druge jer ljubav je od Boga; i svaki koji ljubi, od Boga je rođen i poznaje Boga." 1. Ivanova 4,7

"Ljubi Boga svoga, svim srcem svojim, svom dušom svojom i svom snagom svojom!" Ponovljeni zakon 6,5

"Evo, ti ljubiš srce iskreno, u dubini duše učiš me mudrosti." Psalam 51,8

"Jahve slijepcima oči otvara, uspravlja prignute, ljubi pravedne (milosrdne)." Psalam 146,8

"Jer koga Jahve ljubi onoga i kori, kao otac sina koga voli." Mudre izreke 3,12

"Ja korim i odgajam one koje ljubim." Otkrivenje 3,19

"Jer dragocjen si u mojim očima, vrijedan si i ja te ljubim. Stog i dajem ljude za tebe i narode za život tvoj." Izaija 43,4

"Čuli ste da je rečeno: Ljubi svoga bližnjega, a mrzi neprijatelja. A ja vam kažem: Ljubite neprijatelje, molite za one koji vas progone da budete sinovi svoga oca koji je na nebesima, jer on daje da sunce njegovo izlazi nad zlima i dobrima i da kiša pada pravednicima i nepravednicima. Jer ako ljubite one koji vas ljube, kakva li vam plaća?" Matej 5,43-46

"Nitko ne može služiti dvojici gospodara. Ili će jednoga mrziti, a drugoga ljubiti; ili će uz jednoga prianjati, a drugoga prezirati. Ne možete služiti Bogu i bogatstvu." Matej 6,24

"Poštuj oca i majku! I ljubi svoga bližnjega kao sebe samoga!" Matej 19,19

"Ljubi Gospodina Boga svojega iz svega srca svojega, i iz sve duše svoje, i iz svega uma svoga, i iz sve snage svoje!" Marko 12,30

"Nego, velim vama koji slušate: Ljubite svoje neprijatelje, dobro činite svojim mrziteljima" Luka 6,27

"Stoga, kažem ti, oprošteni su joj grijesi mnogi jer ljubljaše mnogo. Komu se malo oprašta, malo ljubi." Luka 7,47

"Odgovori mu Isus: "Ako me tko ljubi, čuvat će moju riječ pa će i Otac moj ljubiti njega i k njemu ćemo doći i kod njega se nastaniti." Ivan 14,23

"Nikomu ništa ne dugujte, osim da jedni druge ljubite. Jer tko drugoga ljubi, ispunio je Zakon." Rimljanima 13,8

"Ne ljubimo riječju i jezikom, već djelom i istinom." 1. Ivanova 3,18

"Ne prepuštaj se žalosti i ne kinji se mračnim mislima.
Veselje srca život je čovjeku, i radost mu produljuje dane životne.
Prevari svoje brige i utješi srce svoje, otjeraj od sebe žalost:
jer je žalost pogubila mnoge, od nje nema koristi nikomu." Knjiga Sirahova

Zadnja promjena: ogi; 16.4.2018. pon. 23:44; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh]
ogi
Site Admin

PostPostano: 15.1.2018. pon. 16:10    Naslov: Citiraj i odgovori

Neka te blagoslovi Gospodin i neka te čuva!
Neka te licem svojim obasja, milostiv neka ti bude!
Neka pogled svoj svrati na te i mir ti podari!
[Vrh]
ogi
Site Admin

PostPostano: 22.1.2018. pon. 22:35    Naslov: Citiraj i odgovori

Biblijska psihoterapija - Mijo Nikić

Biblijski savjeti kao i Isusov način postupanja s ljudima, mogu se
izraziti kao zapovijedi koje, kad se provode u životu, donose čovjeku mir duše i zdravlje tijela.
Mogu se svesti na deset sljedećih zapovijedi:

1. Upoznaj samoga sebe

"Sami sebe ispitujte, jeste li u vjeri! Sami sebe provjeravajte!" 2. Korinćanima 13,5

"Pogledaj, ne idem li putem pogubnim i povedi me putem vječnim!" Psalam 139,24

2. Prihvati sebe

"Ako priznamo grijehe svoje, vjeran je On i pravedan: oprostit će nam grijehe i očistiti nas od svake nepravednosti." 1. Ivanova 1,9

3. Zavoli sebe

"Ljubi bližnjega svoga kao samoga sebe!" Marko 12,31

4. Promijeni sebe, obrati se

"Obratite se i vjerujte Evanđelju!" Marko 1,15

5. Živi u istini

"Upoznat ćete istinu i istina će vas osloboditi." Ivan 8,32

6. Imaj čistu savjest i budi kao dijete

"Ljubav iz čista srca, dobre savjesti i vjere iskrene." 1. Timoteju 1,5

7. Vjeruj u Boga i osmišljavaj svoj život prihvaćajući svoj križ

"Pravednik će živjeti od vjere" Hebrejima 10,38

"Tko želi ići za mnom, neka se odreče samoga sebe, neka uzme svoj križ i neka me slijedi." Marko 8,34

"Sve je moguće onomu koji vjeruje!" Marko 9,23

"Ne boj se! Samo vjeruj!" Marko 5,36

8. Opraštaj da oslobodiš u sebi sile ljubavi

"Oprostite ako što imate protiv koga, da i vama Otac vaš nebeski oprosti vaše grijehe." Marko 11,25

9. Budi slobodan i usudi se izgubiti vremeniti, kako bi postigao vječni život

"Tko hoće život svoj spasiti, izgubit će ga, a tko izgubi život svoj poradi mene, naći će ga." Matej 16,25

10. Ljubi Boga iznad svega, a bližnjega svoga kao sebe samoga i nećeš se morati ničega bojati!

"Tko ne ljubi nije upoznao Boga, jer Bog je ljubav." 1. Ivanova 4,8

"Straha u ljubavi nema, nego savršena ljubav izgoni strah." 1. Ivanova 4,18

https://www.bitno.net/lifestyle/deset-zapovijedi-biblijske-psihoterapije/
[Vrh]
ogi
Site Admin

PostPostano: 23.2.2018. pet. 16:10    Naslov: Citiraj i odgovori

https://www.bitno.net/vjera/depresija-se-lijeci-samo-molitvom-ne-treba-ti-lijecnik-i-ostali-mitovi-o-toj-bolesti-u-koje-krscani-ne-trebaju-vjerovati/
[Vrh]
Prethodni postovi:   
Započni novu temu   Odgovori na temu    Zemljani -> Ljubavlju do Neba Vremenska zona: GMT + 02:00.
Stranica 1 / 1.

Forum(o)Bir:  
Ne možeš otvarati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš glasovati u anketama.