Zemljani Zemljani
Košnica puna ljubavi

FAQFAQ   PretražnikPretražnik   ČlanstvoČlanstvo   Korisničke grupeKorisničke grupe   RegistracijaRegistracija 
 ProfilProfil   Privatne porukePrivatne poruke   LoginLogin 

Organske farme voća i povrća

Započni novu temu   Odgovori na temu    Zemljani -> Organski uzgoj općenito
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
ogi
Site Admin

PostPostano: 18.7.2008. pet. 23:38    Naslov: Organske farme voća i povrća Citiraj i odgovori

http://www.oldshawfarm.com/

Zadnja promjena: ogi; 20.7.2008. ned. 14:25; ukupno mijenjano 2 put/a.
[Vrh]
Korisnički profil Pošalji privatnu poruku Posjeti Web stranice
miumiu

PostPostano: 18.7.2008. pet. 23:46    Naslov: Re: Veganske farme u svijetu Citiraj i odgovori

ogi je napisao/la:
http://www.oldshawfarm.com/

Veganska farma? Ne kužim zakaj recepti na navedenoj stranici sadrže meso i mliječne proizvode. trlja oci
[Vrh]
Korisnički profil Pošalji privatnu poruku
ogi
Site Admin

PostPostano: 18.7.2008. pet. 23:54    Naslov: Citiraj i odgovori

Kaj da? Nisam sve citao, zakljucio sam po ovome:

Old Shaw Farm is a certified organic vegetable farm in South Peacham, Vermont. We provide fresh, good tasting, organic produce, at an honest value, for the local community. Our agricultural methods contribute to a safe environment, a sustainable food system, and a diverse regional economy.
[Vrh]
miumiu

PostPostano: 19.7.2008. sub. 00:01    Naslov: Citiraj i odgovori

ogi je napisao/la:
Kaj da? Nisam sve citao.

Di bi nam bio kraj da je svatko tko uzgaja povrće vegan!?! Rolling Eyes
Citat:
You can do this on pizza with or without tomato sauce. Epicurious suggests making a regular mozzarella and red sauce pizza then scattering prosciutto and arugula over the top right when you pull it from the oven.

Citat:
Farmers Market Meatloaf
1 pound ground beef, preferably Badger Brook
3/4 cup torn up pieces of day old country style bread
½ cup milk
1 egg lightly beaten
½ cup cheese (I used a combo of mozzarella and romano because that’s what I had, the original recipe said parmesan)
Salt and pepper

Zadnja promjena: miumiu; 19.7.2008. sub. 00:04; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh]
ogi
Site Admin

PostPostano: 19.7.2008. sub. 00:03    Naslov: Citiraj i odgovori

OK..nisu oni vegani nego farma smijeh2 Ironican
[Vrh]
Mladen

PostPostano: 20.7.2008. ned. 12:09    Naslov: Citiraj i odgovori

Evo je iz filma peaceable kingdom:

http://www.woodstockfas.org/
[Vrh]
Korisnički profil Pošalji privatnu poruku Posjeti Web stranice MSNM
vuycha

PostPostano: 20.7.2008. ned. 12:45    Naslov: Citiraj i odgovori

Mladen je napisao/la:
Evo je iz filma peaceable kingdom:

http://www.woodstockfas.org/
U ovom podforumu koji sam pokrenuo misli se na poljoprivredno imanje na kojem se ne iskorištavaju životinje, ne na utočište (mada može biti kombinirano). Na veganskoj farmi ne iskorištavaju se životinje i ne koristi se ništa životinjskog porijekla, uključujući i gnojivo.
[Vrh]
Mladen

PostPostano: 20.7.2008. ned. 12:59    Naslov: Citiraj i odgovori

Ok, sada shvacam. Imam plavu kosu pa zato mozda treba objasniti u vise detalja.... smijeh2

BTW u woodstocku su stvarno svi vegan, kokosja jaja odnose nekuda u susjedstvo.
[Vrh]
vuycha

PostPostano: 20.7.2008. ned. 13:14    Naslov: Citiraj i odgovori

Mladen je napisao/la:
BTW u woodstocku su stvarno svi vegan, kokosja jaja odnose nekuda u susjedstvo.
Evo vidiš, moram vas sad svih zagnjaviti malo s aktivizmom i psihologijom životinja. Etički razlog protivljenju uzimanja jaja od svih ptica je što se one tada osjećaju unezvjereno i osjećaju neodoljivi nagon da snesu novo jaje. Tako da ih, uzimajući jaja, neprestano forsiramo da nesu nova i stvaramo im nelagodu, frustraciju i fizički napor (nesu češće nego što je normalno, iscrpljuju se, izlažu infekcijama). Da nije toga, ne bi postojao etički razlog zašto se neoplođena free range jaja ne bi mogla jesti (postojao bi samo zdravstveni razlog). Čak i aktivisti koji imaju utočišta više puta nisu dovoljno informirani.
[Vrh]
miumiu

PostPostano: 20.7.2008. ned. 14:01    Naslov: Citiraj i odgovori

vuycha je napisao/la:
Etički razlog protivljenju uzimanja jaja od svih ptica je što se one tada osjećaju unezvjereno i osjećaju neodoljivi nagon da snesu novo jaje. Tako da ih, uzimajući jaja, neprestano forsiramo da nesu nova i stvaramo im nelagodu, frustraciju i fizički napor (nesu češće nego što je normalno, iscrpljuju se, izlažu infekcijama).

Zanimljivo. Nisam o tome nikad razmišljala. Valjda sam mislila da je uzimanje jaja kokošima nešto kao branje jagoda u vrtu.
Sad A nikad ne bih dozvolila da netko uzme jaje nekoj divljoj prici iz gnijezda. Valjda zato što će se netko iz njih izlegnut.
[Vrh]
Mladen

PostPostano: 20.7.2008. ned. 14:50    Naslov: Citiraj i odgovori

Bas dobro sto si to dodao, dosad sam samo jednome cuo o tome i nije mi ostalo da bi se sjetio toga.
Ali su ipak takve cinjenice glavni temelji ako se radi o pravima zivotinja i kako ih se treba objasniti, kao i kravlje mlijeko na primjer.
[Vrh]
vuycha

PostPostano: 20.7.2008. ned. 15:08    Naslov: Citiraj i odgovori

Mladen je napisao/la:
Bas dobro sto si to dodao, dosad sam samo jednome cuo o tome i nije mi ostalo da bi se sjetio toga.
Ali su ipak takve cinjenice glavni temelji ako se radi o pravima zivotinja i kako ih se treba objasniti, kao i kravlje mlijeko na primjer.
To je glavno pitanje koje se uvijek postavlja aktivistima na štandu u vezi jaja: U čemu je problem ako jaje nije oplođeno, a snesla ga je free range kokoš?
[Vrh]
aspalatus

PostPostano: 20.7.2008. ned. 15:40    Naslov: Citiraj i odgovori

vuycha imam jedno pitanje, naime ja sam do sad zivila u uvjerenju da je jaje kokosji proizvod njezinog ciklusa koji se dogada svaki dan... to mi je uvik bilo malo cudno ali sicam se kako smo se prije znali kad bi tili zgrazavat mesojede pricat kako ne zelimo kokosju menstruaciju na pjatu ( neopodeno jaje)... sta ti mislis o tome? ocito znas vise od mene.
[Vrh]
vuycha

PostPostano: 20.7.2008. ned. 15:47    Naslov: Citiraj i odgovori

aspalatus je napisao/la:
vuycha imam jedno pitanje, naime ja sam do sad zivila u uvjerenju da je jaje kokosji proizvod njezinog ciklusa koji se dogada svaki dan... to mi je uvik bilo malo cudno ali sicam se kako smo se prije znali kad bi tili zgrazavat mesojede pricat kako ne zelimo kokosju menstruaciju na pjatu ( neopodeno jaje)... sta ti mislis o tome? ocito znas vise od mene.
Ne nese kokoš jaje svaki dan. Ne znam kolika joj je prirodna učestalost nesenja i koliko brzo nese nakon što skuži da je jaje neoplođeno, to varira od vrste do vrste. Kod oplođenih jaja inkubacija (sjedenje na jajima) je 21 dan ako se dobro sjećam.
[Vrh]
Prethodni postovi:   
Započni novu temu   Odgovori na temu    Zemljani -> Organski uzgoj općenito Vremenska zona: GMT + 02:00.
Stranica 1 / 1.

Forum(o)Bir:  
Ne možeš otvarati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš glasovati u anketama.