Zemljani Zemljani
Košnica puna ljubavi

FAQFAQ   PretražnikPretražnik   ČlanstvoČlanstvo   Korisničke grupeKorisničke grupe   RegistracijaRegistracija 
 ProfilProfil   Privatne porukePrivatne poruke   LoginLogin 

Kupke
1, 2  Sljedeća

Započni novu temu   Odgovori na temu    Zemljani -> Zdravlje
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
filo

PostPostano: 7.4.2008. pon. 16:48    Naslov: Kupke Citiraj i odgovori

Citat:
Ginger’s reputation as the "universal medicine" dates back 5,000 years in the ancient Orientals of China and India. Even after a few millenniums, ginger still enjoys its reputation as a healer. Ginger has been used to treat nausea, indigestion and fever. It is said to promote vitality and longevity. Ginger’s mood enhancing qualities help relieve stress. Ginger also has anti-inflammatory properties that can lessen the pain of rheumatoid arthritis. This cleansing ginger bath recipe promotes the elimination of toxins in the body and promotes relaxation.

To Take a Ginger Bath:
Run 1/8 cup of ginger powder under very warm running tap. Once in the tub an acclimated to the heat, add hot water. Soak for 40 minutes. Wrap yourself in a large towel or bathrobe and then cover up with a warm blanket. You will sweat for about an hour. The next morning you will feel fantastic.

http://www.qfac.com/detox/ginger_detox.html

ovo radim naveče Cool

Citat:
jacuzzi-vodeni mlazovi stvaraju umirujući ljekoviti energetski puls duboko ununutar tijela kao rezultat "peizoelectric učinaka" vibracija u vodi na kristalnim strukturama kostiju, žlijezda, vezivnog tkiva i tjelesne tekućine. vibracijska stimulacija također aktivira limfnu drenažu i potiče mikrokruženje u tkivima odmah ispod kože, time olakšavajući oklanjanje otrovnih otpada kroz pore.
tao metoda detoksikacije

http://www.coolinarika.com/clanak/kupke-od-morske-soli
[Vrh]
Korisnički profil Pošalji privatnu poruku
filo

PostPostano: 7.4.2008. pon. 22:47    Naslov: Citiraj i odgovori

stavil šaku soli, 6,7,8 cm nasjeckanog đumbira, 45min kupanja, nakon izlaska osjetil kak mi bubnji puls,
žile su mi bile vidljive po cijelom tijelu, 1h u krevetu odležal, malo mi se vrti, nacejavam se vodom
[Vrh]
Luna

PostPostano: 11.4.2008. pet. 22:23    Naslov: Citiraj i odgovori

filo je napisao/la:
nakon izlaska osjetil kak mi bubnji puls,
žile su mi bile vidljive po cijelom tijelu

Shocked Pada u nesvijest
[Vrh]
Korisnički profil Pošalji privatnu poruku Posjeti Web stranice
filo

PostPostano: 12.4.2008. sub. 16:18    Naslov: Citiraj i odgovori

dobro tad sam pretjeral, na jednom sajtu pise da ne vise od 30min.. iance otad svaki dan sam to radil, osim jucer kad sam se stusiral (na nogacu sam se vec oznojil tak i tak).. sad idem opet laganica to bacit
[Vrh]
Luna

PostPostano: 12.4.2008. sub. 16:24    Naslov: Citiraj i odgovori

Ili možda staviti manje đumbira. (?)
[Vrh]
aspalatus

PostPostano: 12.4.2008. sub. 21:30    Naslov: Citiraj i odgovori

namaces se u vrucu vodu ? trlja oci trlja oci to je nezdravo totalno a moze bit i opasno
[Vrh]
filo

PostPostano: 6.6.2008. pet. 21:24    Naslov: Citiraj i odgovori

Eterično ulje možete jednostavno dodati u kupku zbog ugode, za bolji san, kao pomoć kod problema s kožom, kao olakšanje kod mišićnih i drugih bolova ili za bolje raspoloženje.

Nakapajte 4-8 kapi eteričnog ulja u žlicu jabučnog octa, meda, soli ili mlijeka i dodajte u punu kadu. Dodate li eterično ulje dok puštate vodu u kadu, isparit će velik dio eteričnog ulja prije nego uđete u kadu.

Hidratantna ulja za kupanje - imate li suhu kožu, možete pomiješati eterično ulje s nekoliko čajnih žličica biljnog baznog ulja, kao što je bademovo ulje. Na taj ćete način ovlažiti kožu, a ujedno ćete poboljšati apsorpciju eteričnog ulja, što je vrlo važno u slučaju beba i male djece. Morate imati na umu da ćete nakon toga morati očistiti kadu od ulja.

Temperatura kupke. Jako vruće kupke (oko 38°C) pojačavaju rad žlijezda znojnica, što je dobro ako imate prehladu ili gripu i možete odmah nakon kupke otići u krevet i iznojiti se. Međutim, vruće kupke isušuju kožu i ako se primjenjuju prečesto mogu izazvati prerano starenje kože.

Idealna temperatura za neutralnu kupku je 29-34°C. Takva kupka smanjuje napetost u tijelu. Dodatak nekog opuštajućeg eteričnog ulja u kupku (npr. kamilica i lavanda) pojačava njeno djelovanje. Takva je kupka idealan tretman za nesanicu, tjeskobu, živčanu napetost i ostale stresom uzrokovane probleme.

Za okrepljujuću kupku, potrebna je hladnija voda (18-21°C). Dodatkom stimulirajućeg eteričnog ulja, na primjer bora, ružmarina i eukaliptusa, poboljšat ćete djelovanje kupke. Ako neko od ovih eteričnih ulja dodate u puno topliju kupku, njihov okrepljući učinak bit će umanjen opuštajućim djelovanjem tople vode. Jednako tako, opuštajuća eterična ulja počinju jače stimulirati zbog oživljavajućeg djelovanja mlaza vode, koji je prisutan kod tuširanja. želite li se "energizirati", a ne sviđa vam se ideja s hladnom kupkom, koristite neka od stimulirajućih eterična ulja u kombinaciji s toplim tušem.

Aromatični tuš u osnovi je tretman buđenja više nego druge terapeutske metode. Voda koja teče oživljuje bez obzira na to koje eterično ulje koristite. Jednostavno izaberite miris koji najviše volite. Nakon što se operete na uobičajeni način, stavite dvije do tri kapi eteričnog ulja na spužvu ili pamučnu rukavicu i dok stojite pod tušem, žustro istrljajte cijelo tijelo.

Večernja kupka: melisa, lavanda, ružino drvo, ruža geranija, cedar, naranča.
Opuštajuća kupka: neroli, mandarina, sandal, ruža, jasmin.
Senzualna kupka: ylang ylang, sandal, vetiver, neroli.
Osvježavajuća kupka: limun trava, bergamot, ružmarin, limun, borovica, mirta.

KAKO OBOJITI KUPKU?

plavo-ljubičasta: dvije šake cvjetova crnog sljeza zamotane u gazu potopite u kupku (ili ih samo stavite u kupku ako želite da plutaju po vodi)
crvena: jednu šaku cvjetova hibiskusa kuhajte 5 minuta u 1L vode s 1 jušnom žlicom limunske kiseline, ostavite poklopljeno 10 minuta, procijedite i dodajte u kupku
žuta: 2 jušne žlice kurkume kuhajte 1 minutu u 1L vode, ostavite poklopljeno 10 minuta i izlijte bez taloga u kupku
(ispadne lagano žuta, ali meni bilo taloga u kadi kaj se vidlo prilikom pustanja vode iako sam radil kak pise a i ocijedil..)
žuto-narančasta: 2 šake cvjetova nevena prokuhajte 2 minute u 1L vode, ostavite poklopljeno 10 minuta, procijedite i izlijte u kupku

Jedna od metoda za čišćenje cijeloga tijela jest hidroterapija. Kadu za kupanje napuniti vodom temperature 38ºC i dodati od tri do četiri žlice gline. U kadi treba ostati najviše 15 minuta. Takva kupka ima iznimno blagotvorno djelovanje na cijeli organizam jer relaksira, otklanja umor i stres, a koža tijela postaje glatka, mekana i elastična.

Zadnja promjena: filo; 11.12.2008. čet. 15:13; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh]
filo

PostPostano: 1.11.2008. sub. 22:09    Naslov: Citiraj i odgovori

[Vrh]
milevaindia

PostPostano: 2.11.2008. ned. 21:56    Naslov: Citiraj i odgovori

filo. ov kod tebe? Shocked Smile palac
[Vrh]
filo

PostPostano: 6.12.2008. sub. 14:53    Naslov: Citiraj i odgovori

Engleska kupka za ljepotu
Ova ugodno mirisna kupka osvježava i oživljava kožu i organiza, daje polet i razbuđuje. Ne primjenjivati prije polaska na počinak.
100g suhog ružmarina
50g suhih ružinih latica
50g suhih lavandinih cvjetova
1/2 - 1l vode

Stavite dovoljnu količinu vode da prokipi, dodajte ružmarin i cvjetove lavande i ruže pa kuhajte na laganoj vatri 15 minuta. Pripravak ulijte kroz cjedilo izravno u kadu s vrućom vodom.

Opuštajuća biljna kupka
150g suhih cvjetova kamilice
50g suhih listova paprene metvice
50g nasjeckanog korijena iđirota
2l vode

Pomiješajte cvjetove, listove i korijene, stsavite vodu da prokipi i njome prelijte bilje.
Ostavite da odstoji 15 minuta pa ocijedite kroz gusto cjedilo i biljke dobro istisnite. Pripravak izlijte u vruću vodu za kupanje.

Opuštajuća biljna kupka 2
100g cvjetova kamilice
100g cvjetova lavande
100g cvjetova bazge
100g pupova smreke
100g korijena iđirota
2-3l vruće vode

Kupka od mlijeka i meda
Ovaj dodatak kupki je primjenjivala Kleopatra za ugodno opuštanje, a ankon kupanja koža će biti meka i nježna.
1 šalica meda
2l mlijeka

Zagrijte mlijeko i u njemu otopite med, svje izlijte u vruću vodu za kupku i dobro razmutite rukama.

Sol za kupku od smrekovih iglica
400g stipse (kristalni prašak, možete dobiti u ljekarni)
200g sode
nekoliko kapi ulja od smrekovih iglica
Oba praška dobro pomiješajte, namirišite uljem, spremite u posudu i dobro zatvorite. Dodajte nekoliko žlica u vodu za kupku.
Oprez: Ne preporuluje se astmatičarima i u slučajevima hripavca
[Vrh]
filo

PostPostano: 11.12.2008. čet. 15:09    Naslov: Citiraj i odgovori

PJENUŠAVE KUPKE! skace od srece

Basic Bubble Bath
Use only 100% pure soap flakes.

Almond Oil--2 cups
Distilled Water--2 cups
Soap Flakes (or grated soap)--1 cup
Witch Hazel--2 Tbsp

Boil the spring water and melt the soap in it. In another container, mix the witch hazel and almond oil together and shake well. (If possible, do this in a blender.) Then slowly add the soap mixture to the witch hazel and oil blend and again, shake or blend well. These amounts will make a large quantity of basic bubble bath mixture to which you can add the essential oils of your choice as and when required. For each 2 tablespoons of base bubble bath, use 15 drops of essential oil and mix well. Use 1-2 teaspoons of the final product in each bath.

Easy Bubble Bath
Soap Flakes or Grated Soap--2 cups
Water--1 gallon
Glycerin--1/4 to 1/2 cup
Shampoo or Liquid Dish Soap--2 cups
Essential Oil of Choice

Mix the soap flakes, water and 2 tbsp glycerin in a pot over low heat, stirring occasionally until the soap has dissolved. (Store this liquid soap in a covered container, used as an all-purpose soap or hand soap.) In a bowl, add 2 cups of this mixture to the rest of the glycerin, shampoo and essential oil. Pour into a one quart container.

Store covered at room temperature. When you're ready to bathe, add about one cup to your tub as it's filling. Remember! Use no more than 30 drops of essential oils to 1 oz of carrier (bubble bath)! (15 drops being very safe.)

Raspberry/Vanilla Bubble Bath
8 oz. unscented liquid soap
2 oz. distilled water
8 drops vanilla fragrance oil
6 drops raspberry fragrance oil
2 drops red food coloring

Mix all and pour into a container.

Lavendar Dreams Bubble Bath
1 quart water
1 bar castille soap (grated)
3 ounces glycerin
3 drops lavender fragrant or essential oil

Mix all ingredients together. Store in a container. Pour in running water.

Minty Fresh Bubble Bath
1 cup fresh or 1/4 cup dried mint (chop up finely if its fresh)
1 cup fresh bay leaves -finely chopped
1 teaspoon coconut oil
1 teaspoon of almond extract

Mix ingredients together then place in a mesh bag such as cheesecloth. Place under hot running water. Sit back & enjoy.

Cherry Berry Bubble Bath
1/2 cup unscented shampoo
3/4 cup water
1/2 teaspoon salt (regular table salt is fine)
15 drops cherry fragrance oil

Pour shampoo into a bowl and add water. Stir gently until well mixed. Add salt, and stir until mixture thickens. Add cherry fragrance and place in decorative bottle. Can also be used to make a body wash!

Tropical Dream Bubble Bath
3 drops rose fragrant or essential oil
2 drop jasmine fragrant or essential oil
1 ounce glycerin
1 ounce coconut oil
1 bar castille soap (grated)
1 quart water

Mix all ingredients together. Store in a container. Pour in running water.
Citat:
Makes 2 - 20 oz jars
Shelf life: 1 yr.

Ingredients:
1 1/4 cup baking soda
3/4 cup citric acid
1/2 cup course or medium sea salt
1/2 cup fine sea salt or dead sea salt
1/4 cup sodium laurel sulfoacetate
1 tsp. jojoba oil
1/4 tsp of each sweet orange, cinnamon,
clove and ylang ylang essential oil
pinch of orange oxide for color

Mix all of the dry ingredients together
in a bowl. In a separate container mix
the jojoba oil and essential oils together.
Drizzle the liquids over the dry ingredients mixing with a fork as you go. Mixture will be crumbly and dry similar to soap powder. Add a pinch of orange oxide for a light peach color. Usage: Add 1/4 - 1/2 cup under running water in your bath.

http://www.pvsoap.com/recipe_foaming_bath.htm

Basic Bubble Bath

Ingredients:
1 quart (4 cups) distilled water
1 (4oz) bar castille soap (grated or flaked)
3 ounces liquid glycerin

Mix together the water, soap flakes and liquid glycerin. This basic bubble bath can be enhanced by adding a few drops of essential oils.
[Vrh]
filo

PostPostano: 12.12.2008. pet. 19:59    Naslov: Citiraj i odgovori

Bombe za kupanac
Citat:
The simplest bath bombs would contain two parts sodium bicarbonate to one part citric acid, with just enough moisture to make the powder stick together--much like new-fallen snow packs into a snowball. Good bath bombs are formulated with oils and butters, such as almond oil and shea butter, for moisturizing the skin. They also tend to contain either essential oils or fragrance oils and pigment to color the bath water. Dead Sea salt may be added for its therapeutic properties. Sometimes, manufacturers hide tiny toys or printed messaged inside, or include dried botanicals that are released into the bath as the bomb dissolves

http://planetgreen.discovery.com/fashion-beauty/homemade-bath-bombs.html
http://www.instructables.com/id/How-To-Make-Bath-Bombs/
http://www.teachsoap.com/bombs.html

Soli za kupku

5 pounds Epsom salts
50-100 drops of essential oil such as lavender, sandalwood or grapefruit

Pour the epsom salts into a large bowl with plenty of room to stir. Sprinkle the drops of oil all over the top of the epsom salts - don't drop them all in one place. Stir until mixed, then pour into glass containers until they are filled to the brim. Makes about 10 eight-ounce jars of bath salts, or twenty 4-ounce jars. (for a single recipe, use 1 pound epsom salts, 20 drops essential oil).

Package bath salts in glass jars.

Ocean Blue Bath Salt Recipe
1 cup epsom salt
1 cup baking soda
4 drops blue food coloring
3 drops Jasmine essential/ fragrance oil
4 drops vanilla essential/ fragrance oil
2 tablespoons liquid glycerin (skin moisturizer) (optional)

Combine dry ingredients, mix well. Add color and scents one at a time. Keep stirring until mixed well. Break up any clumps. Keep mixing until you have a semi fine powder. Add glycerin and mix well.

Northern Nights Bath Salt Recipe
1 cup kosher salt
1 cup baking soda
3 drops Pine balsam essential/fragrance oil
2 drops cinnamon essential/fragrance oil
2 drops cassis essential/fragrance oil
2 tablespoons of liquid glycerin (skin moisturizer) (optional)

Mix ingredients together blending well. Break up any clumps.

Desert Sands Bath Salt Recipe
5 drops yellow food coloring
2 drops red food coloring
4 drops musk fragrant or essential oil
3 drops Jasmine fragrant or essential oil
3 cups epsom salts
1 cup baking soda
2 teaspoons liquid glycerin (skin moisturizer) (optional)

Combine baking soda, epsom salt and glycerin until well blended, add scents stirring until there is no clumps just a fine powder. Divide the mixture evenly into 3 separate bowls. In the first bowl add 3 drops yellow food coloring, in the second add 3 drops red food coloring and in the 3rd bowl add 2 drops yellow with 1 drop red food coloring...stir each bowl until the color is well mixed. Allow the air to dry it for a few hours before placing in a bottle. Once dried, layer the colors...red first, then orange then lastly yellow.
[Vrh]
breza

PostPostano: 13.12.2008. sub. 21:57    Naslov: Citiraj i odgovori

filo je napisao/la:
stavil šaku soli, 6,7,8 cm nasjeckanog đumbira, 45min kupanja, nakon izlaska osjetil kak mi bubnji puls,
žile su mi bile vidljive po cijelom tijelu, 1h u krevetu odležal, malo mi se vrti, nacejavam se vodom

Inače, ja sam nedavno prvi put probala đumbir u japanskom restoranu i usta su mi počela gorjeti čim sam ga stavila na jezik plus što sam dobila osip po vratu i sva sam se zacrvenila!!!valjda sam alergična
[Vrh]
breza

PostPostano: 13.12.2008. sub. 22:00    Naslov: Citiraj i odgovori

aspalatus je napisao/la:
namaces se u vrucu vodu ? trlja oci trlja oci to je nezdravo totalno a moze bit i opasno

ja obožavam vrući tuš!! znam da je to grozno i moram se namazat losionom nakon toga al kad je tako dobar feeling! znam da nije dobro jer potiče rast kandide, proširuje krvne žile i isušuje kožu, al osim toga?
[Vrh]
Luna

PostPostano: 14.12.2008. ned. 00:19    Naslov: Citiraj i odgovori

breza je napisao/la:
Inače, ja sam nedavno prvi put probala đumbir u japanskom restoranu i usta su mi počela gorjeti čim sam ga stavila na jezik plus što sam dobila osip po vratu i sva sam se zacrvenila!!!valjda sam alergična

Možda si ga uzela/ stavila u usta previše. Đumbir je jako ljut. Moja mama ga je jednom stavila previše u sok, imala je reakciju sličnu tvojoj.
[Vrh]
Prethodni postovi:   
Započni novu temu   Odgovori na temu    Zemljani -> Zdravlje Vremenska zona: GMT + 02:00.
1, 2  Sljedeća
Stranica 1 / 2.

Forum(o)Bir:  
Ne možeš otvarati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš glasovati u anketama.